שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מדיה

מיקי חיימוביץ' פורשת מהגשת החדשות בערוץ 10

אחת המגישות האהובות בישראל החליטה על עזיבתה את מהדורת החדשות בתום שמונה שנים בערוץ ו-18 שנה בערוצים השונים. חיימוביץ': "חשה עייפות נפשית מעיסוק יומיומי בחדשות קשות, תחושת מיצוי ורצון לשינוי". טרם נודע מי יחליף אותה

רז שכניק, "ידיעות אחרונות" 14:4920.12.10

תם עידן בטלוויזיה הישראלית. מיקי חיימוביץ', אחת ממגישות החדשות הבכירות בתולדות הטלוויזיה בארץ, פורשת מהגשת מהדורת החדשות של ערוץ 10. חיימוביץ' תעזוב בחודשים הקרובים את כס המגישה בתום 18 שנים רצופות בחדשות, בערוץ 2 ובערוץ 10. "זו לא החלטה פשוטה, אבל אני שלמה עם הצעד הזה",

אמרה היום (ב') חיימוביץ'.

 

חיימוביץ' (48) החלה להגיש חדשות ב-1990, בחברת הכבלים. עם הקמת ערוץ 2, ב-1993, הגישה את מהדורת החדשות המרכזית לצד יעקב אילון.

 

סגנונה הרגיש והאמפתיה שלה ליוותה את הכותרות הפכו אותה לאחת המגישות הפופולריות הפופולריות בישראל - מה שהביא למהפך באחוזי הצפייה ולכך שחדשות ערוץ 2 עקפו באחוזי הצפייה את "מבט" של ערוץ 1 וחיים יבין, ששלטו אז בטלוויזיה ללא עוררין.

 

ב-2002 הדהימה חיימוביץ' את עולם הטלוויזיה, כשהחליטה לעבור מערוץ 2 לטובת הגשת חדשות 10, שוב לצד יעקב אילון, שכבר עזב לפניה. בשנים האחרונות, לצד הגשת החדשות, יצרה חיימוביץ' סדרות תעודה על נושאים כדוגמת אמהות וקריירה, שיגעון הסלולר ובעיית ההשמנה.

 

כעת החליטה חיימוביץ' כאמור לעזוב, בעיקר על רקע תחושה של מיצוי ורצון להקדיש זמן רב יותר למשפחתה. לאחר התייעצות עם מנהלה האישי וסוכנה, בועז בן-ציון, הודיעה חיימוביץ' על ההחלטה למנכ"ל ערוץ 10, יוסי ורשבסקי, ומנהל חברת החדשות, ראודור בנזימן. היא צפויה להגיש את החדשות בחודשים הקרובים, ולפרוש בקיץ 2011. חיימוביץ' תישאר בחברת החדשות של ערוץ 10.

 

חיימוביץ': "לא עוזבת לטובת ערוץ אחר"

 

"החלטה היא שלי, ורק שלי", אומרת חיימוביץ', "בגיבוי כמובן של האנשים הקרובים אלי. הם, כמי שליוו אותי בהתלבטויות בשנים האחרונות, יודעים כמה אני שלמה איתה. אני לא עוזבת לטובת תוכנית אחרת או ערוץ אחר. אני עוזבת בגלל תחושה של עייפות נפשית מהעיסוק היומיומי בחדשות קשות, תחושה של מיצוי, ורצון עז לחופש ולשינוי".

 

חיימוביץ' התלבטה ארוכות בשנה האחרונה. "זו החלטה לא פשוטה, ברור לי שאני עוזבת בית חם שבו חשתי מוערכת, מקום שנתן לי להתפתח וליצור הרבה דברים מעבר לחדשות. ברור גם שבוויתור על הגשת המהדורה המרכזית יש ויתור על עמדה בכירה בצומת מרכזי בתקשורת הישראלית, אבל אחרי 18 שנים של הגשת חדשות, ללא פגרות, ללא עונות, כמו שיש בתוכניות אחרות, אני מרגישה שאני חייבת לעשות את הצעד הזה.

 

"אני צריכה פסק זמן לבחינה אישית של מה נכון כעת עבורי. הפרויקטים הדוקומנטריים שעשיתי במהלך השנים אמנם הוסיפו עניין וגיוון, אבל מדובר היה בעשייה במקביל, כשהמשמעות היא עומס עבודה גדול יותר, ומחיר אישי ומשפחתי גבוה יותר".

 

ומה הלאה? חיימוביץ' עדיין לא החליטה. "בשלב הראשון אני מתכוונת לא להיות מחויבת לדבר, אלא ללמוד, להתפתח, להציב יעדים חדשים ומטרות חדשות, או לא להציב בכלל ולנצל את הזמן הפנוי כדי להיות יותר עם משפחתי וחבריי".

 

מחדשות 10 נמסר בתגובה: "אנחנו אוהבים את מיקי שחותמה טבוע בחברה ובאופי המהדורה המרכזית. קיבלנו בצער את החלטתה אבל אנחנו מכבדים את רצונה ושמחים כל כך שתישאר חלק ממשפחת חדשות 10, גם לאחר שתחדל מלהגיש את המהדורה המרכזית".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x