שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

FXCM עשתה היסטוריה: הפכה לחברת הפורקס הציבורית הראשונה

החברה גייסה 211 מיליון דולר - תנצל ככל הנראה את תמורת ההנפקה לביצוע רכישות. החברה הוקמה על ידי ישראלים לשעבר ופועלת בכל העולם

בלומברג 10:3402.12.10

חברת הפורקס FXCM עשתה אתמול היסטוריה והפכה לחברת הפורקס הציבורית הראשונה. החברה דיווחה כי השלימה גיוס של 211 מיליון דולר בבורסה של ניו יורק. מחיר מניית החברה בהנפקה עמד על 14 דולר, באמצע טווח המחירים שהציבה החברה לגיוס.

 

מחיר החברה בגיוס מגלם מכפיל 16 על הרווחים.

ההערכות הן כי החברה תשתמש בכספי ההנפקה כדי לבצע רכישות.

 

FXCM נמצאת בבעלות של אנשי עסקים ישראלים לשעבר, ולחברה אף יש נציגות רשמית בישראל, בראשה עומד טל זהר עבדה, ופועלת בשוק המקומי מזה כשלוש שנים.

  

מי שמוביל את הקבוצה ומחזיק גם בתפקידי מנכ"ל ודירקטור הוא דרור (דרו) ניב, ישראלי לשעבר שמשפחתו עזבה את הארץ בגיל צעיר. ניב (37) מחזיק בתואר ראשון בחשבונאות מטעם אוניברסיטת מסצ'וסטס. את הקריירה המקצועית שלו הוא החל כסוחר אג"ח, ועוד לפני הקמת FXCM הספיק, עם ארבעת שותפיו, לשמש מנהל שיווק בקבוצת הפיננסים MG. בקבוצת המייסדים ניתן למצוא גם את סמנכ"ל התפעול והדירקטור דיוויד זכאי, את בן דודו הדירקטור וויליאם אחדות, וכן את הדירקטורים קנת' גרוסמן ואדוארד יוסופוב.

  

בתשעת החודשים הראשונים של 2010 עמדו הכנסות החברה על 248.1 מיליון דולר, כאשר הרווח הנקי הסתכם ב-79.4 מיליון דולר. בתקופה המקבילה אשתקד עמדו ההכנסות של החברה על 322.7 מיליון דולר, כאשר הרווח הנקי הסתכם ב-87 מיליון דולר.

בואו לדבר על השוק בפורום ספונסר >>

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x