שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

הכלכלן הראשי לשעבר של קרן המטבע: שוק הנדל"ן הסיני מראה סימני קריסה

קנת רוגוף: "ההתפתחות המואצת של כלכלת סין תהיה זרועה במהמורות". ממשלת סין מנסה בחודשים האחרונים לצנן את שוק הנדל"ן

סוכנויות הידיעות 09:4106.07.10
שוק הנדל"ן הסיני מראה סימני קריסה שעתידה לפגוע במערכת הבנקאית – כך אומר קנת' רוגוף, לשעבר הכלכלן הראשי של קרן המטבע הבינלאומית והיום מרצה בכיר בהרווארד.

 

"ההתפתחות המואצת של כלכלת סין", אומר רוגוף בראיון לבלומברג בהונג קונג, "תהיה זרועה במהמורות". עוד אמר רוגוף,
כי בעוד שההתאוששות ברחבי העולם מהמשבר הכלכלי איטית מאוד, הסכנה של חזרה למיתון אינה גדולה.

 

חששותיו של רוגוף לגבי סין משקפים את חששות המשקיעים אשר בשבוע שעבר הביאו לירידה החדה ביותר במדדים המרכזיים של ברוסת סין בשנה החולפת.

 

"אנחנו מתחילים לחזות בקריסת שוק הנדל"ן וזה הולך לפגוע במערכת הבנקאית", ציין רוגוף. "יש בידיהם הרבה מכשירים וגם מנהלים מוכשרים מאוד, אבל זה לא פשוט".

 

ממשלת סין מנסה בחודשים האחרונים לצנן את שוק הנדל"ן והבנק המרכזי הורה לבנקים להגדיל את הרזרבות לשעת חירום. היעד של הבנק המרכזי הוא קיצוץ של 22% בצמיחת האשראי בבנקים השנה, ל-7.5 טריליון יואן (1.1 טריליון דולר).

 

בידיעה שפורסמה אתמול ב"סקיוריטיס טיימס" בסין, צוטט שר התשתיות חו שאושי באומרו כי מחירי הנדל"ן עתידים לרדת בכמה אזורים בסין בשלושת החודשים הבאים.

 

בפברואר, רוגוף אמר כי מחירי הנדל"ן בבייג'ינג ובשנגחאי "נפרדו מהממציאות" וכי התפוצצות בועת נדל"ן תהיה ודאי הגורם העיקרי לירידה בנתוני הצמיחה של סין לכ-2% במהלך העשור הקרוב.

 

"החדשות הרעות הן שההתאוששות איטית מאוד", אמר רוגוף על הכלכלה העולמית. "העובדה שאנחנו לא מתאוששים בקצב מהיר מאוד אין פירושה בהכרח שאנחנו עומדים בפני משהו גרוע יותר. לאחר משבר פיננסי אין לצפות להתאוששות טיפוסית בצורת וי", ציין. בניגוד לרוגוף, הכלכלן פול קרוגמן כתב ב-28 ביוני בטור הדעה שלו בניו יורק טיימס, כי הכלכלה הגלובלית נמצאת במצב מיתון שנגרם בשל "כשל מדיניות". קרוגמן תלה את האשם בממשלות שנוקטות צעדי צנע במקום להתמקד בהורדת שיעורי האבטלה הגואים.
בואו לדבר על השוק בפורום ספונסר >>
בטל שלח
    לכל התגובות
    x