בורסת ת"א

בלעדי ל"כלכליסט": דש אייפקס חוטפת למגדל את תכלית מבין הידיים

בית ההשקעות של אלי ברקת עתיד לרכוש את אחזקות דיסקונט בחברת תעודות הסל וגם חלק ממניותיו של מייקל דייויס בחברה; ההערכה היא שהעסקה תבוצע לפי שווי של 250-230 מיליון שקל

רחלי בינדמן 22:4730.06.10

בית ההשקעות דש אייפקס שבשליטת אלי ברקת עתיד לרכוש את אחזקות בנק דיסקונטבחברת תעודות הסל תכלית, כך נודע ל"כלכליסט".

 

מזה מספר חודשים מנהל בנק דיסקונט מגעים על מנת למכור את חברת תעודות הסל לאחר שהמפקח על הבנקים הורה לו למכור את האחזקות שלו בחברה (20%) עד 2013.

 

מה דעתך על מניית מיטב דש:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

המועמדים המובילים שהתמודדו על הרכישה היו מגדל שוקי הון ודש. את המו"מ מטעם מגדל שוקי הון הוביל היו"ר ויקטור מדינה אך בשלב מסויים עלו המגעים על שרטון.

 

עוד נודע כי מייקל דיוויס, בעל השליטה בתכלית תעודות סל לצד דיסקונט ימכור במסגרת העסקה אף הוא חלק מאחזקותיו, לאחר שדש דרשו לקבל לפחות 50% מהחברה עם אופציה עתידית לקנות מדיוויס את יתרת אחזקותיו בכפוף לתנאים מסוימים.

 

מנהלי תכלית הם דוד אלאלוף ואייל סגל. השווי של חברת תעודות הסל אותו ביקשו דיסקונט ודיוויס בתחילת המו"מ עמד על כ-230 מיליון שקל לפי שיעור של 1.8% מהנכסים. הערכות בשוק כי העסקה תתבצע במחיר שינוע בין 250-230 מיליון שקל.

 

עם זאת, לאור המבנה המשפטי המסועף של חברת תעודות הסל הבנויה מחברות בת רבות וכן אחזקות מיעוט בחברה של חלק מן העובדים, ייתכן כי תהיה אפשרות להוריד את המחיר. תכלית היא שחקן תעודות הסל השני בגודלו בענף אחרי קסם של אקסלנסוהיא מנהלת כ-14 מיליארד שקל נכסים. בשליטתה של דש חברת תעודות הסל אינדקס, הקטנה יותר בשוק תעודות הסל. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x