שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

איליק רוז'נסקי, מנכ"ל דלק נדל"ן לשעבר, מעורב בחקירת רשות ניירות ערך

רוז'נסקי מצוי זה כחצי שנה בשחרור בתנאים מגבילים. רוז'נסקי שוחרר לראשונה בתחילת דצמבר 2009 באמצעות קצין ממונה במחלקת החקירות של רשות ניירות ערך, ולפני חודשיים האריך בית משפט השלום בתל אביב את התנאים המגבילים

איתי הר-אור וגולן חזני 19:3215.06.10

הלל (איליק) רוז'נסקי, מי שהיה מנכ"ל דלק נדל"ן מקבוצת תשובה, מצוי זה כחצי שנה בשחרור בתנאים מגבילים. רוז'נסקי שוחרר בתנאים מגבילים במסגרת חקירה של רשות ניירות ערך בעניין התנהלות חברת דלק נדל"ן ובכיריה.

 

מנכ"ל דלק נדל"ן לשעבר שוחרר בתנאים מגבילים שהוארכו לאחרונה. ערן מיטל, המנכ"ל הנוכחי, נחקר אף הוא.

 

מקורביו של רוז'נסקי מסרו לכלכליסט: "הייתה חקירה והיא מתנהלת, רוז'נסקי נחקר פעם אחת. יש לי, וגם לו, תחושה קשה שהפרסום עכשיו יוצא באופן לא מקרי. יש כוחות אינטרסנטיים, הוא ממשיך בעסקים, הוא דמות מושכת, יש דברים שקורים עכשיו והתחושה היא שמישהו רוצה לתת לו "מתנה קטנה". הרי הייתה גם הודעה לבורסה בעניין הזה בזמנו". הגורם הוסיף כי למרות התנאים המגבילים רוז'נסקי יצא מהארץ מספר רב של פעמים, וכל מה שנדרש זה שהוא יודיע לרשות ניירות ערך כהוא יוצא".

 

פרקליטותיו של רוז'נסקי, עורכות הדין נוית נגב וגל הררי-גולדמן ממשרד שינמן, נגב ניב ביקשו שלא להגיב.

 

רוז'נסקי, שדבר חקירתו לא היה ידוע, שוחרר בתנאים מגבילים במסגרת חקירה של רשות ניירות ערך בעניין התנהלות חברת דלק נדל"ן. ב־3 בדצמבר 2009 פשטו חוקרי רשות ני"ע על משרדי דלק נדל"ן בבית גיבור ספורט ברמת־גן, החרימו מסמכים וחקרו את בכירי החברה, בהם ערן מיטל ששימש כבר כמנכ"ל, את המנכ"ל הקודם, איליק רוז'נסקי, ואת המשנה למנכ"ל וסמנכ"ל הכספים של החברה.

 

רוז'נסקי שוחרר לראשונה בתחילת דצמבר 2009 לא לפני שהפקיד את דרכונו והעמיד ערבות בהיקף של 10 אלף שקלים. לפני כחודשיים האריך בית משפט השלום בתל אביב את התנאים המגבילים.

 

החשדות העיקריים אותם בוחנת הרשות נוגעים למניפולציות חשבונאיות שנערכו בדו"חות הכספיים של חברת דלק נדל"ן שצברה חובות עתק ונקלעה למשבר נזילות קשה בתקופת המשבר. הטענה העולה מחקירת הרשות היא כי דו"חות החברה לא הציגו למשקיעים נאמנה את מצבה השברירי של החברה.

 

כפי שפורסם לראשונה ב"כלכליסט", הנהלת דלק נדל"ן נחקרה על הנושאים הבאים: הפחתת 52 מיליון ליש"ט, מלוא ההשקעה, במלונות מריוט והילטון בבריטניה, שבוצעה ברבעון השלישי; ההתקשרות עם המפעיל בעסקת רודשף והעובדה שזה לא פרע את חובותיו לחברה, וכן שווי חברת החניונים בבריטניה שעומד על 960 מיליון ליש"ט בהערכת שווי של 2009. כל הנושאים הינם באחריות החברה־הבת DGRE בלונדון. חוקרי הרשות יצאו לפני כחודש ללונדון ותשאלו בכירים בחברה־הבת.

 

רוז'נסקי התפטר מתפקיד המנכ"ל ביולי ובמקומו מונה ירום אורן, לאחר הליך איתור שנמשך יותר מחודשיים. באוקטובר 2009 התפטר אורן מתפקידו לאחר שנקלע לעימותים מול גורמים אחרים בחברה ובקבוצה סביב הערכות השווי שפרסמה החברה, ועם התפטרותו אמר כי "איננו מבין מספיק בנדל"ן". לתפקיד נכנס ערן מיטל, מי שכיהן כיו"ר החברה בתקופת רוז'נסקי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x