$
בורסת ת"א

כור עלתה לאחזקה של 3.24% ממניות קרדיט סוויס ומופסדת "על הנייר" ב-806 מיליון שקל

כור מקבוצת אי.די.בי שבשליטת נוחי דנקנר, רשמה רווח נקי של 207 מיליון שקל ברבעון הראשון. ההשקעה בקרדיט סוויס הגיעה לשיא - 6.95 מיליארד שקל כאשר מסגרת ההשקעה המותרת לה - 7 מיליארד שקל. כור מכרה את מניות קרפור שברשותה ברווח של 10 מיליון שקל. יו"ר החברה עמי אראל הודיע על פרישה מתפקידו כיו"ר כור והמליץ על מינויו של ליאור חנס לתפקיד. חנס הוא האחראי על ההשקעה בקרדיט סוויס

מישל אודי 13:3023.05.10

כורמקבוצת אי.די.בישבשליטת נוחי דנקנר פירסמה היום את דוחותיה הכספיים לרבעון הראשון של 2010.

 

החברה דיווחה על רווח נקי של 207.4 מיליון שקל ברבעון הראשון, זאת לעומת 250.7 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

 

החברה הודיעה כי אחזקותיה בעת פרסום הדוח במניות קרדיט סוויס עלו ל-3.24% - 38.46 מיליון מניות, בעלות של 6.95 מיליארד שקל. לעת עתה מופסדת כור בכ-1.07 מיליארד שקל "על הנייר" מאחזקתה במניות הבנק.בניכוי דיבידנד שצפוי להתקבל, מופסדת החברה בכ-806 מיליון שקל. ההכנסה מהדיבידנד צפויה להירשם לדוחות הרבעון השני. כור יכולה להשקיע במסגרת המדיניות שלה עד 7 מיליארד שקל בבנק השוויצרי.

 

במהלך הרבעון מימשה החברה מניות קרדיט סוויס מהם רשמה רווח הון של 15 מיליון שקל לעומת 33 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

 

כמו כן הודיעה החברה על מכירת אחזקותיה במניית קרפור, רשת המרכולים הצרפתית, עליה תרשום רווח של 10 מיליון שקל. סך הרווח על ההשקעה בקרפור הסתכם ב-44 מיליון שקל.

 

ליאור חנס לתפקיד היו"ר

 

עמי אראל, יו"ר כור, הודיע בישיבת הדירקטוריון על כוונתו לסיים את תפקידו והדירקטוריון החליט להמליץ לאסיפה הכללית של כור לאשר את מינויו של ליאור חנס לתפקיד יו"ר פעיל של החברה. עם אישור האסיפה ימשיך עמי אראל לכהן כדירקטור בכור.חנס הוא האחראי בקבוצת אי.די.בי על ההשקעה במניות קרדיט סוויס.

 

נוחי דנקנר, יו"ר אי.די.בי אמר במהלך ישיבת הדירקטוריון של כור: "אני מודה לעמי אראל על שתרם רבות לקליטתה של כור בקבוצת אי.די.בי, לרה-ארגון שביצענו בחברה ולמיצובה כזרוע ההשקעות הבינלאומיות של הקבוצה". נוחי דנקנר הוסיף ואמר: "אני משוכנע שליאור חנס, ביחד עם מנכ"ל החברה, רענן כהן, ימשיכו להוביל את כור בהצלחה, תוך שימת דגש על איתור וביצוע השקעות איכותיות בחו"ל שיתרמו ליצירת ערך לכור ולקבוצת אי.די.בי". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x