$
מוסף כלכליסט 6.5.10

אבא תמיד אמר: "מילה חשובה מנייר. מה שאתה מבטיח - תקיים"

משה גאון, יו"ר גאון אחזקות, בן 46, גרוש, אב לארבעה, גר ברמת גן, מספר על אביו שלימד אותו על חשיבות הכבוד וההתחייבות העסקית

דיאנה בחור-ניר 10:0306.05.10

הדמות של אבי בני גאון מזכירה לי את קזבלן, את הסיפור על הבחור שהגיע מקזבלנקה וכל מה שהיה לו זה השם והכבוד שלו. יש מקומות שבהם כבוד לוקח למקומות לא טובים, של התנשאות ושחצנות, אבל אצלנו זה היה לדעת לכבד אחרים. אבא תמיד אמר ש'שם טוב משמן טוב'. אתה קובע מה תשאיר אחריך, ולא משנה כמה כסף יש לך אלא איזה שם יש לך.

 

"באותה רוח הוא נהג לומר ש'מילה חשובה מנייר. בסופו של יום ההבטחה שלך חשובה יותר מכל מסמך שתחתום עליו. זאת הבטחה של המשפחה שלך, של השושלת, ולכן כשאתה מתחייב למישהו זה כאילו חתמת איתו חוזה. מה שאתה מבטיח - תקיים'. זו אמירה שהולכת איתי כל החיים, ובאה לידי ביטוי בתרבות העסקית שלי. כשאני אומר לאנשים שאני מתחייב זה סגור, זה אפילו יותר חזק מלחתום על הסכם כתוב.

 

1965. בני גאון עם משה בן השנתיים ומיכל בת השמונה, מתחת לבית המשפחה בפתח תקווה 1965. בני גאון עם משה בן השנתיים ומיכל בת השמונה, מתחת לבית המשפחה בפתח תקווה

 

"אבא היה מנהל שכיר, עם משכורת נמוכה, בלי בונוסים, דיבידנדים או תגמולי מנהלים אחרים. ראינו כמה הוא עובד קשה כדי שדבר לא יחסר, וכמה אמא עובדת קשה בבית, וכך למדנו להיות חרוצים. הם אף פעם לא אמרו לנו מה לעשות, למדנו הכל דרך הסתכלות, מדוגמה אישית, מהיומיום. כך, אבא היה בית הספר שלי לניהול מא' ועד ת'. התקופה שלו בכור, 88'-98', היתה התקופה הכי משמעותית בחיים שלי. איתו למדתי מה זה חברות, נאמנות, אמונה ותקווה, יושר ואומץ, אכזבה והצלחה. היה לי מספיק מכל דבר.

 

"בימים הקשים אבא נהג לומר: 'ברגעים כאלה אתה מגלה מי באמת החברים שלך'. כשהגיע לכור, אנשים שחשב שהם חברים שלו והתפרנסו בזכותו פשוט נעלמו, והוא היה מאוכזב מכפיות הטובה - הוא בא להציל חברה והותקף כאילו עומק הברוך הוא באחריותו. גם אחרי שנבעט באלגנטיות מכור והחל לגייס כסף לגאון אחזקות הוא פנה ללא מעט אנשים.

 

"היו מי שהשקיעו בחברה, ואחרים שהוא חשב שהם חברים שלו לא רצו. הוא ראה בכך פגיעה אישית והזכיר שוב ש'חברות נבחנת כשאתה מבקש עזרה'. זה היה לקח חשוב, שצריך להיות מספיק חכם כדי להבחין מי חבר שלך, ואני מפוכח מאוד בעניינים האלה. היום מי שבאים ואומרים לי: 'הייתי חבר טוב של אביך' - אני יודע בדיוק מה אבי חשב עליהם. זה שהוא שיתף אותי עזר לי מאוד, כשנכנסתי לתפקיד ידעתי על מי אפשר לסמוך בעיניים עצומות ולמי אפשר להפנות את הגב. לאבא היו אבחנות חדות מאוד, ומי שאמר שאפשר לסמוך עליו - זה הוכיח את עצמו עד היום".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x