שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

חילן טק רוכשת 60% מפעילות QlikView בישראל תמורת 13.5 מיליון שקל

לחברה, הפעילה בתחום הבינה העסקית, מחזור מכירות שנתי של 15 מיליון שקל ורווח גולמי בסך 5.5 מיליון שקל

גולן חזני ואסף גלעד 10:1221.04.10

שנתיים אחרי שרכשה את חברת !we מנצלת חברת פתרונות השכר חילן טק את קופת המזומנים שלה ורוכשת את פעילות QlikView בישראל, העוסקת בתחום הבינה העסקית (BI).

 

היקף העיסקה עומד על 13.5 מיליון שקל. חילן טק שבשליטת אבי באום ועופר הירשזון, תרכוש בשלב הראשון 60% מן החברה ובתוך כשנתיים תוכל לרכוש את 40 האחוזים הנותרים, בכפוף לעמידה ביעדי רווחיות. יואל סלע ויוגב פלד, בעלי החברה, ימשיכו לכהן כמנכ"לים משותפים.

מה דעתך על מניית חילן:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

QlikView ישראל הוקמה בשנת 2000. היא הנציגה הישראלית של חברת QlikTech העולמית. QlickTech העולמית שהוקמה בשוודיה הינה בעלת סניפים בלמעלה ממאה מדינות. בתחילת החודש הגישה החברה תשקיף להנפקה ראשונה של מניותיה בנאסד"ק ובכוונתה לגייס כמאה מיליון דולר.

 

QlikView פעילה בעיקר במגזר הממשלתי והבטחוני, היא מאפשרת בניה של מערכות תובנה עסקית (BI) ברבע הזמן מהמקובל בשוק. מחזור הכנסותיה בשנת 2009 הסתכם בלמעלה מ- 15 מיליון שקל והרווח הגולמי הסתכם בכ-5.5 מיליון שקל.

 

תחום הבינה העסקית עוסק בטיפול בנתונים שנאספו ממערכות שונות בארגון, אחסונם, עיבודם, ניתוחם ומתן אמצעי גישה עם יכולות תחקור גמישות ומתקדמות למידע שנאסף. התחום מצוי ב'נקודת רתיחה' מאז שנס טכנולוגיות רכשה לפני כחודש את ענקית הבינה העסקית הישראלית גילון תמורת 74 מיליון דולר.

 

חילן טק גדלה בשנים האחרונות בתחום ה-IT באמצעות רכישת We!, חברת וירטואליזציה שנרכשה בכ-26 מיליון שקל, והפצת תוכנת אבטחת המידע של טרנד מיקרו בישראל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x