$
בורסת ת"א

בלעדי ל"כלכליסט: לאחר פרישת צ'צ'יק: ישראל דוד מתקרב לתפקיד מנכ"ל כאל

דוד הוא ראש החטיבה הקמעונאית בדיסקונט ואיש אמונו של גיורא עופר

תומר זלצר 06:5811.03.10

ראש החטיבה הקמעונאית בבנק דיסקונט ישראל דוד מסתמן כמועמד המוביל להתמנות למחליפו של בעז צ'צ'יק בתפקיד מנכ"ל חברת כרטיסי האשראי כאל - כך מעריכים גורמים במערכת הבנקאית. דוד נחשב לאיש אמונו של מנכ"ל דיסקונט ויו"ר דירקטוריון כאל גיורא עופר.

מה דעתך על מניית לאומי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בפברואר הודיע צ'צ'יק על התפטרותו מהתפקיד - זאת על רקע הליקויים שהתגלו בפעילות הסליקה הבינלאומית (סליקה אלקטרונית באינטרנט) של כאל. לפני כשלושה חודשים הטילה ויזה אירופה קנס של 18 מיליון דולר על כאל בגין ריבוי חיובים חוזרים בסליקת עסקאות באינטרנט בענף תוספי המזון. גם מסטרקארד הטילה על כאל קנס של 11.5 מיליון דולר - קנס שעליו מערערת כאל בימים אלה. כחלק מההסכמים שלה עם בתי העסק שלהם היא נותנת שירותי סליקה באינטרנט, כאל מגלגלת חלק ניכר מהקנסות אל עסקים אלה.

 

לאחר שנים רבות בבנק לאומי עבר דוד (54) בתחילת 2002 לכהן כראש חטיבת שיווק ותכנון אסטרטגי בבנק דיסקונט. במרץ 2006 עבר דוד לכהן כראש החטיבה הקמעונאית בדיסקונט במקום ראובן שפיגל שעבר לנהל את בנק דיסקונט ניו יורק.

 

החל מ־2002 משמש דוד גם כדירקטור בכאל שבבעלות דיסקונט (71.8%). דוד אף שימש דירקטור בכאל אינטרנשיונל, החברה־בת של כאל שניהלה את עסקי הסליקה הבינלאומית. כחלק מהפקת הלקחים מהאירוע מול ויזה אירופה נסגרה כאל אינטרנשיונל בתחילת השנה, ופעילות הסליקה הבינלאומית הועברה אל החברה־האם כאל.

 

מינוי מנכ"ל כאל דורש את אישור בנק ישראל, שמקיים הליך "בדיקת נאותות" (fit and proper) בן 60 יום לגבי נושאי משרה בכירים במערכת הבנקאית. בימים אלה משדרג הפיקוח על הבנקים את הליך הבדיקה - כך שהיא תהיה רציפה ותתקיים לאורך תקופת כהונתם של נושאי משרות בכירות בבנקים ובמעבר בין תפקידים. אם בנק ישראל יידרש לאישור מינויו של דוד לתפקיד מנכ"ל כאל, נושא חברותו בדירקטוריון כאל אינטרנשיונל צפוי להיבדק.

 

מדיסקונט נמסר: "טרם התקבלה החלטה בנושא"

בטל שלח
    לכל התגובות
    x