$
שוקי חו"ל

יו"ר אקספון, אברהם קינן, ירכוש מהחברה האמריקאית את פעילותה בבריטניה

היקף העסקה: 4.5 מיליון דולר, חלקו הגדול ימומן באמצעות הכנסות עתידיות וויתור על החזר הלוואה שנתן הבן, עידו, לאקספון

גילעד נס 23:5130.01.10

חברת התקשורת האמריקאית אקספון תמכור ליו"ר החברה ומבעלי המניות הגדולים שלה, אברהם (בינה) קינן, את פעילותה בבריטניה תמורת כ-4.5 מיליון דולר - כך סיכמו הצדדים בסוף השבוע. הסכום כולל ויתור על החזר הלוואה שקיבלה אקספון מבנו של קינן, עידו, בהיקף של 1.6 מיליון דולר, ותשלום עתידי מצטבר בסך 1.9 מיליון דולר מרווחיה העתידיים של הפעילות הבריטית. לדברי החברה, מכירת הפעילות הבריטית תאפשר לחברה להתמקד בפיתוח פעילותה בתחום הרשתות האופטיות בארצות הברית. העסקה צפויה להיות מושלמת לכל המאוחר בסוף יולי 2010.

 

לאחר השלמת העסקה יחדל אברהם קינן לשמש כיועץ לאקספון האמריקאית ויוותר על משכורתו והתנאים שהיה זכאי להם באם היה ממשיך לשמש כיועץ לחברה. ההסכם טעון עדיין את הסכמתה של ועדת הביקורת של אקספון, כמו גם את אלו של מועצת המנהלים ואסיפת בעלי המניות.

 

אקספון, חברה אמריקאית המחזיקה בתשתיות פס רחב אופטיות בארצות הברית ומנוהלת בידי הישראלי גיא ניסנזון, מפעילה בבריטניה שירותי שיחות בינלאומיות ופועלת גם כמפעיל וירטואלי ברשתות הסלולר. הפעילות הבריטית מתנהלת באמצעות חמש חברות בנות, וקינן יחזיק בסוף התהליך ב-100% ממניות כל החברות הללו.

 

החברה האמריקאית מחזיקה 69% ממניות אקספון 018, המעניקה שירותי שיחות בינלאומיות וקישוריות לאינטרנט בישראל. אקספון עוסקת בחודשים האחרונים בנסיונות למכור את חלקה בחברה הישראלית לגורמים שונים, ואף הגיעה להסכם עם דוד סלע, בעל השליטה בבלוקשתיל, אולם סלע ביטל את הרכישה ובסופו של דבר שילם 2 מיליון שקלים לאקספון במסגרת הליך פשרה בין הצדדים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x