$
קופות גמל - לא בשימוש

הלמן-אלדובי רוכש את קופות הגמל של אלומות

זאת בתמורה למיליון שקל. בית ההשקעות אלומות-ספרינט ימשיך לנהל את ההשקעות בקופות הגמל

הדר רז 11:0725.12.09

בית ההשקעות הלמן-אלדובי חתם על הסכם לניהול קופות הגמל של בית ההשקעות אלומות-ספרינט שהיקף הנכסים בהן (נכון לסוף נובמבר) הסתכם בכ-92 מיליון שקל.

 

במסגרת ההסכם ישלם הלמן אלדובי לאלומות-ספרינט מיליון שקל (1.1% על הנכסים), וניהול ההשקעות ימשיך להתבצע על ידי אלומות-ספרינט בתמורה לקבלת חלק מדמי הניהול של הקופות. בהמשך, תחת תנאים מסוימים, יוכל הלמן-אלדובי לרכוש גם את זכויות הניהול בקופות.

 

בשבוע שעבר אוהד מראני, יו"ר בית ההשקעות אלומות-ספרינט, התפטר מתפקידו. בית ההשקעות שבשליטת ביטוח חקלאי וקבוצת גורן קפיטל רשם בתשעת החודשים הראשונים של 2009 הפסד נקי של כ-5.1 מיליון שקל וגירעון בהון החוזר של 620 אלף שקל. לדו"חותיו צורפה הערה, כי "המשך פעילותה של הקבוצה מותנה בצורך בהשגת מקורות מימון נוספים".

 

עסקה זו מצטרפת לארבע רכישות נוספות שהשלים הלמן-אלדובי במהלך השנתיים האחרונות. אלו כללו את רכישת קופות בנק יהב בהיקף של כ-6.4 מיליארד שקל, את קופות תגמולים במושבים, קופות יניב וקופת הגמל של בתי הקולנוע. קופות אלומות-ספרינט החלו לפעול בראשית 2008 וכוללות קופת גמל מסלולית, קרן השתלמות וקרן מרכזית לפיצויים. הקופות נוהלו עד כה ב"הוסטינג" בבית ההשקעות מיטב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x