שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

בלעדי ל"כלכליסט" - תג המחיר של אורסוס בעסקת המכירה לנייס: 22 מיליון דולר

סכום המכירה נמוך במידה ניכרת מההון שהושקע באורסוס עד כה: 75 מיליון דולר. רבים ממשקיעי החברה כבר אינם מעורבים בה. הערכות: אינפיניטי, פועלים ונצ'רס וכור הן המרוויחות היחידות מהעסקה

אסף גלעד 11:4022.11.09

בסוף השבוע האחרון נחשפה באתר "כלכליסט" כוונתה של נייס לרכוש את חברת אורסוס הישראלית בימים הקרובים. אתמול נודע כי תג המחיר של אורסוס נקבע על 22 מיליון דולר בלבד, סכום הנמוך במידה ניכרת מהיקף ההון שהושקע באורסוס עד כה - 75 מיליון דולר.

 

מאז סבב הגיוס הראשון שלה ב־1999 השקיעו באורסוס גורמים רבים. עם המשקיעים הבולטים נמנים אריה פיינגולד, יו"ר החברה, שתרם לה מהונו בתחילת דרכה, מזרחי השקעות, קרן ההון סיכון סידר, שטראוס השקעות, כור, איתן ורטהיימר, ג'ורג' סורוס, קומברס, אפסילון, פדרמן אחזקות, סינגטל, פועלים ונצ'רס, דוקור ואינפיניטי - רובם כבר אינם משקיעים פעילים בחברה. איתן ורטהיימר, למשל, מכר את כל אחזקותיו בחברה לפועלים ונצ'רס תמורת 3 מיליון דולר לאחר שהשקיע בה 11 מיליון דולר. קומברס, שהשקיעה באורסוס 10 מיליון דולר, אינה פעילה בה.

 

פועלים ונצ'רס, אינפיניטי, קרן ניוברי האמריקאית וכור, שהשקיעה 9 מיליון דולר, הן כיום בעלות המניות העיקריות. לפי ההערכות, אינפיניטי, כור ופועלים ונצ'רס הן היחידות שרשמו רווח מהעסקה, אם כי בהיקף מצומצם.

 

אורסוס היא החברה השלישית שנייס רוכשת השנה, לאחר שבאוגוסט האחרון רכשה נייס את חברת פורטנט ב־73.5 מיליון דולר ואת חברת הקסגון, גם היא חברה ישראלית, ב־11 מיליון דולר.

 

עברה הרבה גלגולים

 

אורסוס פעילה בתחום מערכות לניהול אירועי חירום לחדרי שליטה ובקרה במצבי חירום במוסדות שונים, כגון נמלי תעופה ותחנות רכבת, מפעלים, חנויות ומתחמים מגודרים. המערכת מנהלת את מצב החירום באופן אוטומטי, ומסייעת למקבלי ההחלטות לשקול אפשרויות פעולה שונות ולמנוע טעויות שונות שעלולות לגרום לאובדן חיי אדם או לנזקים כבדים. כחלק מפעילותה מסוגלת המערכת לשלוח הודעות לגופים שונים ולאנשי אבטחה, ולתמוך במנהלי אירוע החירום בזמן אמת.

 

אורסוס ידעה גלגולים רבים מאז שהוקמה ב־1999 על ידי מייסד מרקורי אריה פיינגולד ושותפו אמיר ויינברג. את דרכה החלה בפיתוח אתר למסחר אלקטרוני בין חברות, ושינתה את המודל העסקי שלה ב־2001 כדי לפתח פלטפורמת אינטגרציה בין מסדי נתונים על גבי הרשת. בשנת 2005 שינתה שוב את פניה, כדי ליצור את המוצר הנוכחי שלה: מערכות לניהול אירועי חירום.

 

"עלייה במספר העסקאות"

 

מה דעתך על מניית נייס:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

עד לאחרונה גייסה החברה 75 מיליון דולר, אך הצליחה לייצר הכנסות של מיליוני דולרים בודדים מדי שנה. בשנת 2007 מונה גיל וייזר למנכ"ל, כדי שיפרק את נכסיה. וייזר פיטר עשרות עובדים, אלא שעם העמקת אחיזתו בחברה החל להתעניין בשימורה. לאורסוס יש כיום יותר מ־50 מערכות מותקנות, רובן בשוק האמריקאי. עם לקוחותיה בשוק זה נמנים המשמר הלאומי, הום דיפו, נמלי מדינת וירג'יניה ונמל יוסטון.

 

"בניגוד למגמה הכללית בשוק, אנחנו חווים עלייה גדולה מאוד במספר העסקאות שאנו חותמים", אמר בעבר וייזר ל'כלכליסט". "ההחלטה להיכנס לתחום אבטחת המתקנים וניהול אירועי חירום היתה נכונה, זהו שוק חדש עבורנו והוא נמצא בצמיחה אמיתית".

 

באורסוס מועסקים כיום יותר מ־50 עובדים במרכזי החברה בישראל, בארה"ב ובבריטניה. מאורסוס לא התקבלה תגובה על הידיעה, ומנייס נמסר כי אינה מתייחסת לשמועות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x