$
בורסת ת"א

בלעדי - חגי שלום רוכש את השליטה בטיב טעם תמורת 70 מיליון שקל

שלום, הבעלים של חברת הארגז, יעמיד לרשת השיווק הלוואת בעלים בסך 32 מיליון שקל; קובי טריביטש יפסיק לכהן כיו"ר הדירקטוריון, וימשיך לשמש דירקטור בחברה. מחזיקי האג"ח צריכים לאשרה וגם שופטת בית המשפט המחוזי ורדה אלשיך

גלי ברגר 13:4619.10.09

קובי טריביטש מוותר על השליטה בטיב טעם: חגי שלום, הבעלים של חברת הארגז ירכוש את השליטה ברשת השיווק מידי נאמן החברה עו"ד רוני בר ניר, וכן יעמיד לה הלוואת בעלים בסך 32 מיליון שקל.

 

טריביטש יפסיק לכהן כיו"ר הדירקטוריון, אך ימשיך לשמש דירקטור בחברה. שלום ישלם 38 מיליון שקל על מניות אנטר הולדינגס בחברה, כך שיחד עם הלוואת הבעלים ירכוש שלום את השליטה בחברה תמורת 70 מיליון שקל בסך הכל.

 

הלוואת הבעלים תשמש להחזר הקרן והריבית של האג"ח אותו החברה צריכה לשלם בנובמבר. לאחר שיוחזר החוב, יוכל טריביטש לקבל חלק מהלוואת הבעלים. ההלוואה תועמד לחברה בריבית של פריים + 1.5%. לפי ההסכם, שלום ימנה יו"ר חדש לחברה.

 

בנוסף, טריביטש, המחזיק ב-40% מטיב טעם, וכן חברו הטוב צחי לפיקא, המחזיק ב-5% נוספים, יתנו לשלום אופציה לרכוש בעתיד 6% ממניות החברה. במחיר של 2.15 שקלים למניה.

 

עוד עולה מההסכם, כי אם העיסקה לא תצא לפועל תעמיד הארגז לטריביטש הלוואה של 24 מיליון שקל.

 

יצוין, כי הדרך להשלמת העסקה עדיין לא סלולה. הנאמן אמנם הביע את הסכמתו, אך גם מחזיקי האג"ח צריכים לאשרה וגם שופטת בית המשפט המחוזי ורדה אלשיך. ביום חמישי צפוי להתקיים דיון בנושא בלשכתה של אלשיך.

 

את חברת האגרז מייצג בעסקה עורכי הדין מני גורמן ולבנת עין שי ממשרד שטיינמץ, הרינג, גורמן.

 

במרץ האחרון ביקש עמית ברגר, בעל השליטה באנטר הולדינגס, הקפאת הליכים בשל חוב של 226 מיליון שקל. בית המשפט מינה את עו"ד בר ניר לנאמן החברה, במטרה למכור את אחזקתה (38%) בטיב טעם.

 

מניות אנטר הולדינגס עברו למעשה למחזיקי האג"ל החברה, שהחלו במאבק מתוקשר עם טריביטש - כאשר האחרון מנסה לשמר את שליטתו בחברה.

 

כניסתה של אנטר לקשיים חשפה למעשה את טיב טעם להשתלטות עויינת מצד גורם שלישי, בעלי האג"ח מצידם הודיעו במכתבם האחרון לטריביטש כי הם מחפשים משקיע שיבוא ויממן השתלטות עויינת על החברה.

 

חגי שלום: "אנו מביאים יציבות ועומק פיננסי"

 

יו"ר הארגז, חגי שלום, אמר היום בהתבטאות ראשונה על הרכישה: "אנו מביאים עמנו יציבות ועומק פיננסי שהוא קריטי לכל עסק בתקופה זו והראייה הטובה ביותר לכך היא העובדה שבחרנו לממן את העסקה, בהיקף של 70 מליון שקלים, ממקורותיה העצמיים של הקבוצה. מלבד היציבות והאיתנות הפיננסית העיקרון המנחה שלנו היא שימת דגש מיוחד על העצמת חווית הלקוח בדגש על שירות ואיכות. אלה מרכיבים קריטיים מבחינתנו בכל העסקים שאנו מעורבים בהם".

מה דעתך על מניית טיב טעם:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

עדי כהן, מנכ"ל קבוצת הארגז: "אנו מביאים איתנו ניסיון ניהולי ומקצועי עשיר אשר מהווה נכס לעסקים מורכבים תפעולית, שיווקית ומסחרית כמו בטיב טעם. אנו מאמינים שהיכולת הניהולית הגבוהה שנעמיד לטובת טיב טעם תסייע לה לשוב למקומה הטבעי כמובילת שוק בתחומה. אנו חשים גאווה גדולה בהצטרפות לשותפינו החדשים קובי טריביטש וצחי ליפקה אשר בנו חברה לתפארת".

 

מקורבי קובי טריביטש: "היה לקובי חשוב מאוד לעמוד במחויבויות כלפי מחזיקי האג"ח"

  

מקורבי קובי טריביטש מסרו בתגובה לרכישה: "המהלך הזה משקף מבחינתו של קובי אחריות ציבורית גם במחיר של איבוד יחסי של שליטה. למרות הצעות רבות שהגיעו אליו מקבוצות חזקות במשק אשר היו מותירות אותו בעל שליטה הוא חש זה כי לא נכון ולא אחראי לקבל אותן. היה לקובי חשוב מאוד לעמוד במחויבויות כלפי מחזיקי האג"ח של טיב טעם בלי תספורות, דחיות או מניפולציות. לשלם הכול ובזמן.

 

"מלבד זה, זהותו של השותף הייתה קריטית מבחינתו. קובי מרגיש כי הארגז הם השותף הראוי ביותר לו ולטיב טעם גם במחיר של איבוד יחסי של שליטה, כאמור. האיתנות הפיננסית של הארגז וחגי שלום מבעלי השליטה, המקצוענות והניסיון הניהולי שלהם, היכולת להעמיד לטיב טעם ודאות ועומק פיננסי ועסקי – ולא פחות חשוב מזה, לאפשר לקובי להתרכז בנושאים שבהם הוא באמת מצטיין ויש לו יתרון אדיר בענף כמו נושאי סחר ופיתוח העסקים. כל אלה הובילו אותו למסקנה כי הם הגוף הראוי ביותר לרכישת מניות אנטר בטיב טעם".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x