$
בורסת ת"א

אורי שני מצא ג'וב חדש: יתמנה למנכ"ל פולאר השקעות

יחליף את דובי וייס, אשר כיהן בתפקיד בשנתיים האחרונות. פולאר סבלה קשות ממשבר הנדל"ן בארה"ב, ובשנת 2008 מחקה 165 מיליון שקל בשל פרויקטים כושלים ברחבי העולם

שי אספריל 23:1301.10.09

אורי שני, אשר עדיין מנהל מאבק משפטי מול ארקדי גאידמק בשל החוויה הקצרה והלא מוצלחת כמנהל באחת מחברותיו של המיליארדר הרוסי, מצא ג'וב חדש. הערב הודיעה חברת פולאר השקעותכי שני יתמנה למנכ"ל החדש של החברה במקומו של דובי וייס, אשר כיהן בתפקיד בשנתיים האחרונות. וייס ימשיך לשמש כדירקטור בחברה.

 

מספר חודשים לאחר שמונה לתפקיד, הודיע בראשית יולי 2008 אורי שני כי הוא עוזב את תפקידו בקבוצת החברות של המיליארדר ארקדי גאידמק. מאז מתנהל מאבק משפטי בינו לבין גאידמק. שני הגיע לגאידמק לאחר שכבר הספיק לכהן כראש לשכתו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון ולאחר מכן ניהל שני את חברת שיכון ובינוי מקבוצת אריסון השקעות, תפקיד בו החזיק למעלה מ-5 שנים.

 

פולאר השקעות היא זרוע הנדל"ן של בעל השליטה שלה, זיל פלדמן, מיליונר יהודי אמריקני שעשה את הונו מעסקאות נדל"ן בארה"ב בשנות התשעים. מאז כניסתו לחברה, וחרף המוניטין המצוין שיצא לו בעבר, ידע המיליונר האמריקני בעיקר הפסדים מחברת הנדל"ן הישראלית.

 

בעבר נשלטה החברה על ידי איציק שרם ויאיר פודים, אולם בדצמבר 2006 סיכמו השניים על מכירת רוב אחזקותיהם (40% מתוך 49% שהחזיקו) לפלדמן תמורת 207 מיליון שקל. היום שווה חלקו 54 מיליון שקל בלבד.

 

באפריל האחרון הכניס פלדמן כשותף את תמיר ספיר, מיליארדר יהודי ממוצא גרוזיני המתגורר בשלושים וחמש השנים האחרונות בארה"ב.

 

פולאר סבלה קשות ממשבר הנדל"ן בארה"ב, ובשנת 2008 מחקה 165 מיליון שקל בשל פרויקטים כושלים ברחבי העולם. לאחרונה עלתה החברה לכותרות בשל בקשה מוזרה של בעלי השליטה שלה, לדחות תשלומים להם התחייב פלדמן בעבר בכמה חודשים מבלי לספק כל הסבר. באופן מפתיע, המשקיעים המוסדיים מיהרו לאשר את הבקשה התמוהה

 

מספר חודשים לאחר שמונה לתפקיד, הודיע בראשית יולי 2008 אורי שני כי הוא עוזב את תפקידו בקבוצת החברות של המיליארדר ארקדי גאידמק. מאז מתנהל מאבק משפטי בינו לבין גאידמק.

 

בסוף חודש דצמבר 2007 עבר אורי שני לתפקיד מנהל-העל של עסקי גאידמאק בארץ ובעולם עם דגש על עסקיו של גאידמאק בחו"ל.

 

אורי שני הגיע לגאידמק לאחר שכבר הספיק לכהן כראש לשכתו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון ולאחר מכן ניהל שני את חברת שיכון ובינוי מקבוצת אריסון השקעות, תפקיד בו החזיק למעלה מ-5 שנים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x