שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מדיה

שי בזק - המועמד המוביל לתפקיד יו"ר רשות השידור

ל"כלכליסט" נודע כי מועמד נוסף הוא אביעד פרידמן, שהיה בעבר חבר דירקטוריון חברת חדשות ישראל ושימש גם כיועצו הבכיר של השר יולי אדלשטיין

אמיר טייג 09:3415.06.09

שי בזק ואביעד פרידמן הם המועמדים המובילים לרשת את מקומו של משה גביש כיו"ר רשות השידור. כך נודע ל"כלכליסט". בזק הוא המועמד שנדחף בצורה חזקה יותר על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו. פרידמן נחשב למקורב יותר לשר ההסברה יולי אדלשטיין, שמחזיק תחת סמכותו את רשות השידור, זאת

לאחר שבשנים 1995-1999 היה יועצו הבכיר. בזק, אגב, הוזכר גם כמועמד לתפקיד יו"ר מועצת הרשות השנייה, שתתפזר בסוף אוגוסט הקרוב. עוד נודע כי גורמים בקרבתו של אדלשטיין גיששו מול נורית דאבוש, יו"ר הרשות השנייה, לגבי התפקיד, אך ככל הידוע היא סירבה.

 

אביעד פרידמן הוא בעל ניסיון בתחום התקשורת. בעבר היה חבר דירקטוריון חברת חדשות ישראל וכן חבר דירקטוריון מטעם ולדימיר גוסינסקי ב"מעריב". במסגרת תפקידו ב"מעריב" היה אחד האחראים על ביצוע השינוי הארגוני בעיתון, וצבר ניסיון רב בעבודה מול נציגות העובדים. ניסיון זה עשוי לעזור לפרידמן במשא ומתן הצפוי מול עובדי רשות השידור, לשם גיבוש הרפורמה בערוץ 1. כיום פרידמן הוא מנכ"ל חברת מוסט נכסים השייכת לגוסינסקי. 

 

בתוך כך שלח אתמול אדלשטיין מכתב למוטי שקלר, מנכ"ל רשות השידור, ובו הוא מבקש לעכב את המכרזים למינוי מנהלים בתחנות הרדיו. "לאור התפטרותו של משה גביש, והעובדה שאנו עמלים על מלאכת הרכבת מליאה חדשה לרשות וכן בשל פניות לערכאות משפטיות העלולות להוביל לדיונים משפטיים ארוכים, אבקשכם לבחון את הקפאת המכרזים", כתב אדלשטיין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x