$
מדיה

הרשות השנייה לערוץ 10: מצאו הסדר עוד השבוע

במידה ולא יגובש הסדר להחזרת חובות הערוץ בשבוע הקרוב - תפרסם מועצת הרשות השנייה את המכרז להפעלתו מחדש. בכירי הערוץ ייפגשו ביום רביעי עם שר התקשורת משה כחלון ויבהירו לו כי ללא שינוי חקיקה הערוץ יפסיק לפעול

מיטל זדה ואמיר טייג 15:4801.06.09

בפגישה שהסתיימה לפני זמן קצר במשרדי הרשות השנייה בהשתתפות ראשי ערוץ 10 ונציגי הרשות השנייה, קראה יו"ר הרשות, נורית דאבוש, לשינוי חקיקה מיידי, ברוח דו"ח תורג'מן. בפגישה העמידה דאבוש אולטימטום לערוץ כי עליו להגיע להסדר מול הרשות עד סוף השבוע, להחזרת חובותיו.

 

דאבוש

ציינה כי פנתה לשר התקשורת ולמשרד האוצר לחזור ולאמץ את מסקנות דו"ח תורג'מן, במסגרתן תחול חובה על ראשי הערוץ לעמוד במחויבויות התוכן ובמחויבויות הכלכליות כפי שצוין בדו"ח, אולם בפרק זמן של שנתיים נוספות (בשנים 2010-2012) ולא תשלום באופן מיידי. כזכור, השר כחלון הביע התנגדות בפגישה שהתקיימה לפני שבועיים, לשינוי חקיקה וביקש מהרשות להסדיר את הנושא מול הערוץ בתקופה הקרובה.

 

בפגישה הציגו ראשי הערוץ את מצבו הכלכלי של הערוץ בכלל ואת מערכת היחסים שבין השותפים בפרט. כפי שפורסם לראשונה ב"כלכליסט", רון לאודר הודיע לבעלי המניות בערוץ כי אין בכוונתו להמשיך ולהזרים כספים לערוץ. לאודר מחזיק 25.1% ממניות ערוץ 10. לדבריהם, מצב זה לא מאפשר לראשי הערוץ להעמיד את סכומי הכסף הנדרשים כפי שנמסר להם ע"י מועצת הרשות השנייה (עפ"י דו"ח תורג'מן).

 

מנגד ציינו ראשי הרשות השנייה בפני ראשי הערוץ כי במידה ולא יהיה שינוי חקיקה, עליהם להעמיד ערבויות ובטחונות להשבת ההשקעה בתוכן שנדרש להם הערוץ והחזרת כספי התמלוגים והזיכיון באופן מיידי.

 

בתוך כך, ביום רביעי הקרוב נקבעה פגישה בין ראשי ערוץ 10, כולל יוסי מימן בעל המניות המרכזי, עם השר כחלון. במסגרת הפגישה יציגו את העמדה הנחרצת שהוצגה היום בפגישה עם דאבוש ויבהירו לשר כי ללא שינוי חקיקה עשוי הערוץ לרדת מהאוויר. מטרתם היא לרתום את כחלון ולהבהיר לו כי אחריותו היא למנוע את החשכת המסך.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x