$
מדיה

מנכ"ל חדש לרשת: אבי צבי יחליף את יוחנן צנגן

צבי הוא חבר דירקטוריון רשת זה שנה וחצי ומייצג את בעל השליטה אודי אנג'ל. המשנה למנכ"ל אילן טוביהו, שהיה מועמד לתפקיד, שוקל את המשך דרכו בחברה

אמיר טייג 12:2425.03.09

אבי צבי ימונה למנכ"ל זכיינית ערוץ 2 רשת ויחליף כבר בימים הקרובים את המנכ"ל היוצא יוחנן צנגן. מינויו של צבי קיבל אתמול את אישורם הטלפוני של כל בעלי המניות, כולל זה של אביב גלעדי. בשלב הראשון ימונה צבי לממלא מקום המנכ"ל, כדי שיוכל להיכנס לנעליו של צנגן מיד. בשלב מאוחר יותר

ימונה למנכ"ל, לאחר שיקבל את השלמת האישורים הפרוצדורליים, הכוללים אישור של דירקטוריון רשת ואישור הרשות השנייה.

 

צבי הוא חבר דירקטוריון רשת זה שנה וחצי, כחלק מתפקידו כמנהל קרן עופר מדיה שבשליטת אודי אנג'ל. בשל מינויו למנכ"ל, יפרוש צבי מדירקטוריון רשת ואת מקומו יתפוס יוחנן צנגן, המנכ"ל הפורש של הזכיינית. צנגן ימונה לתפקיד סגן יו"ר רשת, בצד יוסי רוזן, היו"ר.

 

העביר את נטוויז'ן לרווח

 

לפי הערכות, אילן טוביהו, משנה למנכ"ל רשת שהיה מועמד להחליף את צנגן, שוקל את המשך דרכו ברשת. גורמים המקורבים לחברה מציינים שטוביהו התבטא בימים האחרונים שאם לא יקבל את תפקיד המנכ"ל, ישקול את המשך דרכו בחברה.

 

אבי צבי (39) הוא בעל ניסיון רב בתחום התקשורת והמדיה. לפני שהגיע באוגוסט 2007 לעופר מדיה, ניהל במשך שבע שנים, עם רוית ברניב, את חברת נטוויז'ן. בשנים 2001–2004 הובילו השניים מהלך של הבראת החברה, שסבלה אז מהפסדים כבדים ומחוב גבוה לאחר התפוצצות בועת ההייטק. צבי וברניב העבירו את החברה לרווח וגייסו חוב חדש מהבנקים. במאי 2005 הובילו השניים את נטוויז'ן להנפקה מוצלחת בבורסת תל אביב.

 

ב־2006 הובילו ברניב וצבי מיזוג מורכב בין שלוש חברות: נטוויז'ן, 013 ברק וגלובקול. כמו כן היה זה צבי שהוביל את שיתוף הפעולה בין ערוץ 10 ובין נטוויז'ן, שהניב את מיזם נענע10. בתחילת 2007, במהלך המיזוג, פרשה ברניב מניהול החברה באופן מפתיע. ההערכות היו שפרישתה היתה על רקע חוסר הסכמות עם צבי יוכמן, שהיה באותה תקופה יו"ר 013 ברק. צבי נשאר בנטוויז'ן עוד כמה חודשים, עד שפרש ממנה גם הוא באמצע 2007.

 

לקרן עופר מדיה הגיע צבי כדי להרחיב את הנוכחות של אודי אנג'ל ומשפחת עופר בתחום התוכן. במהלך תקופתו בקרן הוביל שתי השקעות בולטות. בתחילת 2007 רכשה הקרן כ־5.1% מנטוויז'ן תמורת 60 מיליון שקל. באוגוסט 2008 ביצע צבי עוד עסקה, שבמסגרתה רכשה קרן עופר מדיה כ־25% מחברת התוכן לוגיה תמורת 10 מיליון דולר.

 

הוביל את דיוני המיזוג

 

בשנה וחצי האחרונות ייצג צבי את אנג'ל, בעל השליטה בקרן עופר מדיה ובעופר הייטק, בדירקטוריון רשת. במהלך תקופה זו ניסה צבי להגיע לפתרון בעיית בעלי הבית שקיימת בזכיינית. הוא הוביל ניסיון למצוא משקיע חדש שירכוש את חלקם של אביב גלעדי (20%), פולאר תקשורת (13%) ומיכאל שטראוס (16%). כמו כן טיפל מטעם בעל השליטה בבעיות העסקיות של רשת, שעברה בסוף 2008 לתזרים מזומנים שלילי. כחלק מכך, הוביל את דיוני המיזוג עם קשת ולאחר מכן עם ערוץ 10.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x