$
בשולי החדשות

ביל ריצרדסון הסיר מועמדותו לתפקיד שר המסחר בשל חקירה פלילית

חבר מושבעים פדרלי חוקר כיצד חברה מקליפורניה שתרמה לפעילותיו הפוליטיות של ריצרדסון זכתה בחוזה בסך מיליארד דולר במדינתו, ניו מקסיקו

סוכנויות הידיעות 22:3204.01.09
מושל מדינת ניו מקסיקו, ביל ריצרדסון, שנבחר על ידי הנשיא המיועד של ארה"ב, ברק אובמה, לשמש כשר המסחר, הסיר את מועמדותו לתפקיד עקב חקירה שמתקיימת נגדו בחשד כי בין מהתורמים לו חברת בנייה שקיבלה חוזים בניו מקסיקו.

 

אובמה וריצרדסון בימים שמחים יותר אובמה וריצרדסון בימים שמחים יותר צילום: בלומברג
חבר מושבעים פדרלי חוקר כיצד חברה מקליפורניה שתרמה לפעילותיו הפוליטיות של ריצרדסון זכתה בחוזה בסך מיליארד דולר במדינתו, ניו מקסיקו.

 

בהודעה שנמסרה מטעמו של ריצרדסון נאמר כי החקריה עשויה להימשך שבועות ואף חודשים, אך הוא בטוח בניקיון כפיו. רשת NBC דיווחה כי אובמה קיבל את החלטתו של ריצ'רדסון, והביע עליה צער עמוק.

 

ריצ'רדסון היה שגריר ארה"ב באו"ם ושר האנרגיה בממשל ביל קלינטון. הוא התמודד על ראשות המפלגה הדמוקרטית, עד שהחליט לפרוש מהמרוץ והודיע על תמיכתו באובמה.

 

זו הפרישה הראשונה מהקבינט שבדרך שבונה אובמה. בד בבד אובמה מתמודד גם עם השלכות פרשת מושל מדינת אילינוי, רוד בלוגוייביץ'. בלגוייביץ' נעצר לפני כחודש לאחר שנחשד כי ניסה לסחוט טובות הנאה בתמורה לבחירת מחליפו של הנשיא הנבחר ברק אובמה בסנאט. אובמה גינה את הפרשה ודרש מבלגוייביץ' להתפטר, אך האחרון לא שעה לקריאה. בפרשה הוזכר ראש מטה הבא בבית הלבן, רם עמנואל, כמי ששוחח עם בלגוייביץ' ועם ראש המטה שלו, ג'ון האריס, על שמות המועמדים להחלפת  אובמה בתפקיד הסנאטור מטעם מדינת אילינוי. 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x