שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

טמפו מגדילה את אחזקתה ביקבי ברקן

בעלי השליטה של ברקן החליטו למכור לטמפו את יתרת אחזקותיהם בחברה, על פי הסכם שנחתם ב-2004. עד כה היו ברשות טמפו כ-39% ממניות היקב

אורנה יפת 14:3325.12.08

חברת טמפו מגדילה אחזקותיה ביקבי ברקן. החברה הודיעה כי שמואל בוקסר, יאיר לרנר וזיוית שפיר החליטו לממש את האופציה שניתנה להם ולמכור לטמפו את יתרת אחזקותיהם בברקן. זאת על פי ההסכם שנחתם בין הצדדים בשנת 2004. לאחר מימוש האופציות, תחזיק טמפו ב-83% מברקן.

 

אופציית

הפוט של בעלי השליטה ביקבי ברקן נכנסה לתוקף ב-1 בינואר 2008 למשך שנה והם מימשו אותה רגע לפני שפג התוקף.

 

טמפו רכשה כ-39% מיקבי ברקן בשנת 2004, תמורת 6.6 מיליון דולר. היא רכשה מניות מבעלי השליטה בחברה: בוקסר, לרנר ושפיר. מבוקסר ולרנר נרכשו כ-16.4% מהמניות כל אחד, ומשפיר רכשה טמפו 6.2% ממהמניות. הרכישה כללה את מפעל יקבי ברקן ואת פעילות הייצור והשיווק של היקב.

 

טמפו סיימה את תשעת החודשים הראשונים של שנת 2008 עם גידול של 8% במכירות שהסתכמו ב-625 מיליון שקל. שיעור הרווח הגולמי עלה ל-40% לעומת 38% בתקופה מקבילה אשתקד. הרווח התפעולי של תחום המשקאות הקלים הוכפל ועמד על 25 מיליון שקל הודות לעלייה במכירת משקאות פפסי מקס וג'אמפ, הנחשבים למשקאות רווחיים. הרווח הנקי של החברה הסתכם ב-25.8 מיליון שקל, זינוק של 83% לעומת תקופה מקבילה אשתקד.

 

רפי בהרב, מנכ"ל טמפו משקאות, ביקש בשבוע שעבר, לאחר 5 שנים כמנכ"ל החברה, לסיים את תפקידו בה ולעבור לעסקים פרטיים. בהרב יישאר בתפקידו בחודשים הקרובים, עד שימונה מנכ"ל במקומו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x