$
בשולי החדשות

הודו: לפחות 80 הרוגים בפיגוע משולב במומבאי

חמושים תקפו 7 יעדים שונים בעיר הגדולה מומבאי, בהם שני מלונות יוקרה, אתר היסטורי ותחנת רכבת. אחד הפיצוצים אירע ליד בית חב"ד, אך לא ידוע על נפגעים ישראלים. כמה חמושים התבצרו באחד המלונות והם מחזיקים בתיירים

רועי נחמיאס ורוני גל, ynet 22:2626.11.08

לפחות 80 בני אדם נהרגו ועשרות אחרים נפצעו במתקפת טרור משולבת שאירעה הערב (יום ד') בעיר מומבאי שבהודו. חמושים ביצעו תקיפות בשבעה יעדים שונים ברחבי העיר, בהם שני מלונות יוקרה, תחנת רכבת ואתר היסטורי.

 

אחד הפיצוצים אירע סמוך לבית חב"ד בעיר, אך לא ידוע על נפגעים

ישראלים. משרד החוץ פתח חדר מצב מיוחד ונמצא בקשר עם אנשי הקונסוליה הכללית של ישראל בעיר, המנסים לאתר את כל התיירים מהארץ השוהים באזור.

 

התקיפות אירעו בשני מלונות היוקרה "טאג' מהאל" ו"אוברוי", וכן בתחנת הרכבת צ'טרפטי שיבג'י שבדרום העיר ובמסעדת "לאופולד" הנחשבת לאתר היסטורי חשוב במומבאי. שלושה יעדים נוספים, בהם תחנת משטרה, הותקפו ביריות ובפיצוצי רימונים. כלי תקשורת מקומיים דיווחו כי לפחות 80 בני אדם נהרגו.

 

קצין בכיר במשטרת מומבאי (בומביי) אמר כי שוטרים ניהלו קרבות יריות עם החמושים. "המחבלים השתמשו בנשק אוטומטי ובכמה מקומות אף יידו רימוני יד. אנחנו עדיין מנסים להשתלט עליהם", אמר הקצין א-ן רוי. מפקד המשטרה הודיע כי כמה חמושים עדיין מתבצרים באחד מיעדי התקיפה.

 

בכיר נוסף במשטרה מסר כי החמושים חדרו לתוך המלונות וירו לכל עבר. כמה חמושים התבצרו במלון "טאג' מהאל" והם מחזיקים בבני ערובה, ככל הנראה תיירים זרים. עדי ראייה סיפרו כי "המחבלים חיפשו רק תיירים המחזיקים בדרכונים אמריקניים ובריטיים".

 

"זה היה מאוד מפחיד", אמרה ג'ניס סקירה, תיירת שהיתה במסעדת המלון "טאג' מהאל". "בהתחלה זה נשמע כמו כמה חזיזים, אז פשוט ברחנו משם", הוסיפה.

 

רק לפני כחודש אירע פיגוע משולב בעיר גווהטי ובשלוש עיירות נוספות שבמדינת אסאם שבצפון-מזרח הודו. לפחות 61 בני אדם נספו בפיצוצים של 12 מטעני חבלה וכ-300 נפצעו. מרבית ההרוגים נספו בפיצוצים בעיר גווהטי, הגדולה שבערי מדינת אסאם, ואילו היתר נהרגו בפיגועים בעיירות הסובבות אותה.

 

כלי התקשורת במדינה דיווחו כי מרבית הפיצוצים אירעו בשווקים הומים. הפיצוץ הגדול ביותר אירע בגווהטי, מחוץ ללשכתו של פקיד הממשל העליון במדינה - וגרם להרס רב. עוברי אורח גררו את הפצועים וההרוגים לתוך מכוניות ואמבולנסים שהעבירו אותם לבתי החולים הסמוכים. תחנות הטלוויזיה המקומיות שידרו תצלומים שבהם נראו פצועים שרועים ברחובות, בגדיהם מגואלים בדם. כבאים ניסו לכבות כמה כלי רכב בוערים, ואודי עשן היתמרו בשמי גווהטי.

 

בהכנת הידיעה השתתפו סוכנויות הידיעות

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x