שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

דדי בורוביץ' שלף קלף סודי לשליטה בכנפיים

לפי סעיף בהסכם שבין האחים בורוביץ', חריגה מיחסים של 40%-60% באחזקתם בחברה, תעניק לבעל האחזקות הבכיר את הזכות למנות את ששת הדירקטורים בחברה, או יותר

סיון איזסקו 07:2518.11.08

15 שנה אחרי שדדי ואיזי בורוביץ' חתמו על הסכם השליטה בחברת כנפיים, החברה-אם של אל על, חשפה משפחת דדי בורוביץ' סעיף סודי, שטורף את כל הקלפים במאבק השליטה על החברה.

 

לפי האמור בסעיף 7 בהסכם שביניהם, כל עוד ישמרו האחים על יחס של 40%-60% באחזקה שלהם בחברה, תישמר

לכל אחד מהצדדים הזכות למנות שלושה דירקטורים בכנפיים.

 

עוד כתוב בסעיף כי חריגה מיחסים אלה תעניק לבעל האחזקות הבכיר את הזכות למנות את ששת הדירקטורים בחברה, או יותר, אם הדבר מתאפשר.

 

כיום עומד יחס האחזקות על 35%-65% לטובת תמי ודדי בורוביץ' - כלומר בידיהם הזכות לקבוע את זהות הדירקטורים, ועכשיו הם עתידים להשאיר את איזי מחוץ לדירקטוריון.

 

לא מדובר בזכות תיאורטית בלבד, שכן ב־3 בדצמבר תתכנס אסיפת בעלי המניות בחברה כדי לבחור מחדש את הדירקטורים. החברה דיווחה על האסיפה הצפויה לפני כחודש.

 

טרם הדיווח רכש דדי בורוביץ' מניות כנפיים בכ־18 מיליון שקל, ומנגד, איזי בורוביץ' הספיק לרכוש מניות בהיקף של 2.3 מיליון שקל בניסיון לשמור על היחס האמור.

 

לאור הרכישות המסיביות היחס בין בעלי השליטה הופר, וכך הבטיח דדי את הזכות למנות דירקטורים - ובכך ביסס גם את שליטת משפחתו בחברת כנפיים, וכתוצאה מכך גם את השליטה באל על.

 

הסעיף המדובר היה ידוע עד כה רק לצדדים שהיו חתומים על ההסכם.

 

לא היה לו כל אזכור בדו"חות הכספיים או בתשקיף שהציגה החברה רק במאי 2008.

 

ביום חמישי בשעות הערב שיגר דדי בורוביץ' מכתב לחברת כנפיים שבו הם מבקש ליידע את החברה בדבר הסעיף המבטיח למשפחתו את השליטה בחברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x