$
בורסת ת"א

פורטיסימו אקוויזישן רוכשת גם את סטינק הבריטית תמורת 33 מיליון דולר

רכישת סטינק תבוצע רק לאחר השלמת ההשתלטות על פסאיאופ האמריקאית תמורת 24 מיליון דולר. החברה הממוזגת החדשה תשלם לבריטים 5.9 מיליון דולר במזומן ותנפיק להם מניות בשווי 27 מיליון דולר

עומרי כהן 19:5410.09.08
יובל כהן, יו"ר השלד הבורסאי פורטיסימו אקוויזישן, טרם השלים את מיזוג השלד עם חברת האנימציה האמריקאית פסאיאופ, אבל כבר מכין את הקרקע להרחבת הפעילות של החברה הממוזגת. פורטיסימו דיווחה היום (ד') על חתימת הסכם לא מחייב לרכישת חברת ההפקה הבריטית סטינק, תמורת 32.9 מיליון דולר,
זאת בעסקת מזומן ומניות. העסקה בין הצדדים תבוצע רק בתנאי, שהמיזוג בין פורטיסימו אקוויזישן לפסאיאופ יושלם בהצלחה.

 

במסגרת ההסכם, תשלם החברה הממוזגת 5.9 מיליון דולר במזומן ותנפיק לבעלי סטינק 4.54 מיליון ממניותיה בשווי של 27 מיליון דולר. כמו-כן, יהיו בעלי סטינק זכאים לתשלומים נוספים, בהתאם לרמת החוב של החברה הממוזגת בעת העסקה וכן בהתאם לעמידה באבני דרך בשלוש השנים הקרובות. לדברי כהן, פסאיאופ וסטינק כבר שיתפו ביניהן פעולה בעבר במספר פרויקטים, והשילוב ביניהן יגביר את אפשרויות הצמיחה.

 

בעוד שבועיים בדיוק, ב-24 בספטמבר, יצביעו בניו-יורק בעלי המניות של פורטיסימו אקוויזישן על אישור המיזוג עם פסאיאופ - חברה לעיצוב והפקה של סרטוני פרסומת באנימציה דיגיטלית תלת-ממדית. החברה הניו-יורקית חתומה בין השאר על פרסומות בינלאומיות למותגי-על כמו קוקה קולה, אדידס, וודקה אבסולוט, נייקי ומרצדס. אם תאושר העסקה, אמורה פסאיאופ לפתוח מרכז עיצוב והפקה גם בישראל.

 

כחלק מההסכם הנוכחי אף הסכימו בעלי פסאיאופ הנוכחיים לוותר על תשלומים בהיקף של 6 מיליון דולר, אותם היו אמורים לקבל בהתאם לעמידת החברה במספר אבני דרך השנה ובשנה הבאה. כך, שבפועל יקבלו בעלי פסאיאופ רק 4 מיליון דולר במזומן ועוד 3.34 מיליון מניות של החברה הממוזגת בשווי של 19.8 מיליון דולר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x