שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מדיה

יותר מ-2 מיליארד איש בעולם צפו בטקס הפתיחה של האולימפיאדה

מנתוני נילסן עולה כי שליש מאוכלוסיית העולם צפתה במופע הראוותני בבייג'ינג. שיעור הצפייה הגבוה ביותר נרשם במדינות מזרח אסיה, שבהן יותר מ-50% מהאוכלוסייה צפו בשידור

חגי לוי 21:2218.08.08

כמעט שליש מכלל אוכלוסיית העולם צפתה בטקס הפתיחה של שידורי האולימפיאדה - כך עולה מנתוני סקר מקיף במיוחד של חברת נילסן העולמית, שהתבסס על 38 מדינות. באופן לא מפתיע אחוז הצפייה הגבוה ביותר נרשם במדינות מזרח אסיה, שבהן יותר מ-50% מהאוכלוסייה בממוצע צפתה בשידורי הטקס בבייג'ינג.

באירופה צפתה כ-30% מהאוכלוסייה בממוצע, ובצפון אמריקה צפו בטקס 24% מתושבי היבשת.

 

עוד נתון מעניין עלה מניתוחי הרייטינג בכל מדינה: מתברר שהמדינות שבהן נרשמו אחוזי הצפייה הגבוהים ביותר הן אלו שאירחו את האולימפיאדות האחרונות, ללא קשר למיקומן הגיאוגרפי: 44% צפייה בדרום קוריאה (מארחת המשחקים האולימפיים בסיאול 1988), 43% ביוון (מארחת האולימפיאדה האחרונה), ושיעור צפייה דומה גם באוסטרליה, שאירחה את אולימפיאדת סידני 2000.

 

גם בארצות הברית נרשם רייטינג מרשים: לפי נתוני נילסן, לא פחות מ-65 מיליון אמריקאים צפו בחלקים מטקס הפתיחה. הנתון הזה מרשים לנוכח הבדלי השעות בין ארצות הברית לבין המזרח הרחוק - הטקס החל בשעה 08:00 בבוקר בערי החוף המזרחי בארה"ב, שהיתה שעה 05:00 בבוקר במערב היבשת, בתחילתו של יום עבודה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x