$
בורסת ת"א

פרסום ראשון: יוסי מימן רכש את עסקי החקלאות של ארנון מילצ'ן בישראל

מימן רכש את חברת האחים מילצ'ן של ארנון מילצ'ן, בסכום המוערך ב-12-10 מיליון דולר. מימן יבצע את הרכישה באמצעות מרחב אגרו, חברה בת של מרחב שבבעלותו

גולן חזני 20:5430.07.08

יוסי מימן רכש היום (ד') את חברת האחים מילצ'ן של ארנון מילצ'ן, בסכום המוערך ב-12-10 מיליון דולר, כך נודע ל"כלכליסט". מימן ומילצ'ן שותפים בערוץ 10, ומימן יבצע את הרכישה באמצעות מרחב אגרו, חברה בת של מרחב שבבעלותו.

 

ארנון מילצ'ן ארנון מילצ'ן צילום: שלום בר טל

חברת האחים מילצ'ן, העוסקת בייבוא והפצת של חומרי הדברה לחקלאות, הוקמה על ידי אביו של מילצ'ן ב־1950. החברה מייצגת בארץ את באייר הגרמנית, קאקר היפנית וחברות בינלאומיות נוספות.

 

נוסף על כך עוסקת החברה בתחום חומרי הגלם לדפוס, אולם פעילות זו מהווה נתח קטן מהמכירות של החברה שעומד על כ־100 מיליון שקל בשנה.

 

מרחב אגרו מרכזת את פעילות החקלאות בקבוצת מרחב. "עם התפתחות אגף האנרגיה בחברה צומצמה הפעילות החקלאית, אך לאחרונה זוהו הזדמנויות חדשות בתחום זה והוחלט להרחיבו", אמרו ל"כלכליסט" מקורות במרחב, שסירבו להתייחס להיקף ותנאי העסקה.

 

בתחילת השבוע מכר מילצ'ן את חלקו (50%) בייבואנית הרכב מכשירי תנועה לצבי נטע תמורת 80 מיליון דולר. מילצ'ן מחזיק בנדל"ן באירופה, אולם עיקר פעילותו היא בתחום הקולנוע, שבו הוא משמש יו"ר ובעל השליטה בחברת הפקות הסרטים ניו רג'נסי. מילצ'ן מחזיק ב־55% מהמניות, ואיל התקשורת רופרט מרדוק ב־20%. שוויה של החברה מוערך ב־1.4 מיליארד דולר והונו האישי של מילצ'ן מוערך ב־3 מיליארד דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x