סגור
ניוז רום גג חדשדסקטופ

קופת גמל IRA: סירה מנווטת אתכם לעולם השקעות חדש

סוכנות הביטוח סירה פיננסים מנגישה גם לחוסכים הקטנים לפנסיה, אפשרויות השקעה חדשות, שהיו בעבר שמורות רק למשקיעים כשירים ומעלה

כשאנו חושבים על תקופת הפנסיה שלנו, אנחנו מקווים שנאריך ימים, שנהיה בבריאות טובה ככל האפשר, וכן שנחיה ברווחה כלכלית. כולנו הרי חוסכים סכום מסוים בכל חודש לפנסיה שלנו, ומקווים שביום הפרישה נוכל ליהנות מהכסף ששמנו בצד בכל חודש, בצירוף התשואה שהוא צובר לאורך השנים. עם זאת, כספי הפנסיה של מרבית העמיתים בישראל, לא מניבים תשואות גבוהות כפי שהיו יכולים להניב בהתאם לתיקים בעלי סיכון דומה. לדאבוננו, לעתים רוב כספי החיסכון הפנסיוני של חוסכים צעירים מושקע באופן שמרני מדי, המניב תשואה נמוכה יחסית לפוטנציאל של חיסכון לתקופה כל כך ארוכה. כך אנו מגיעים לגיל הפרישה עם חיסכון שאינו מיטבי, נמוך משמעותית מזה שיכולנו לצבור באותו הזמן.
עם זאת, שוק החיסכון לפנסיה בישראל הוא די חד-גוני: רוב חברות הביטוח הגדולות מציעות פחות או יותר את אותם מוצרים בחיסכון לפנסיה, עם פיזור השקעות גנרי שאינו מותאם בשום צורה למגוון עמיתים השונים. הבחירה שלנו לרוב מתמצה בלבחור בין אפשרות "סיכון גבוה" מול "סיכון נמוך" ובערך זהו. חברות הביטוח אינן מעוניינות "להתאמץ" ולחשוף את העמיתים לעולמות השקעה חדשים, היות וממילא החוסכים נמצאים בכיס שלהן (אפשר להעיר בנקודה זו שניוד קרן פנסיה היה פעם עניין מורכב, ולכן רוב החוסכים נתפסו ממילא כקהל שבוי). אין פלא אם כן, שהחברות עושות בעיקר מאמצי מיתוג ושיווק, ולא מחפשות את הדבר הגדול הבא להשקעה.
עם זאת, החיסכון לפנסיה יכול להיראות גם אחרת לגמרי, עם מוצר חיסכון המותאם לכם אישית, ועם שירות לעמית ברמה של סוכנות בוטיק. המוצר הוא IRA, מה שנקרא בעברית קופת גמל בניהול אישי. השירות הוא של סוכנות הביטוח סירה פיננסים, המאפשרת למשקיע הקטן גישה להשקעות שאחרת לא היה נחשף אליהן. אם אתם רוצים למקסם את החיסכון שלכם לפנסיה, כדאי שתבררו על השירות הייחודי המוצע בחברת סירה פיננסים.
1 צפייה בגלריה
 סירה פיננסים מנווטת אתכם לעולם השקעות חדש
 סירה פיננסים מנווטת אתכם לעולם השקעות חדש
סירה פיננסים מנווטת אתכם לעולם השקעות חדש
(FREEPIK)
המהפכה הלא מדוברת בחיסכון לפנסיה
בשנים האחרונות נכנס בישראל מוצר חדש בחיסכון לפנסיה – קופת גמל בניהול אישי (באנגלית Individual Retirement Account או בקיצור IRA). ה-IRA היא למעשה קופת גמל שבה העמית יכול לקבוע בעצמו את השקעות כספי החיסכון שלו. בניגוד לקרנות פנסיה הגדולים, בהן תופרים חליפה רק במידה אחת שצריכה להתאים למאות אלפי חוסכים, ב-IRA העמית יכול לבחור לעצמו מגוון מסלולי השקעה עבור החיסכון הפנסיוני שלו, מתוך מגוון רחב של אפשרויות שחברת הביטוח מציעה לו. העמית יכול לבחור את רמת הסיכון שלו כך שהיא תתאים בדיוק אליו, יכול להעביר כספים ממסלול השקעה אחד למשנהו בהתאם לשיקול דעתו, בעזרת הסוכן לבחור חיסכון במגוון מסלולים, ובקיצור ליהנות מגמישות גבוהה, ושקיפות גבוהה-אף-יותר בניהול ההשקעות שלו.
מרבית הישראלים לא שמעו אפילו על IRA, משום ששוק החיסכון הפנסיוני כפי שהוא בנוי כיום, לא מתמרץ אותן להתאמץ ולהציע מוצרים איכותיים יותר. הן מעדיפות למקד את המאמצים שלהם בשיווק ובמכירות, במקום לשפר את המוצר. משום כך, ה-IRA הוא מוצר שידוע בעיקר לאנשים עם אוריינות פיננסית מפותחת יחסית.
הבעיה היא שה-IRA נתפס באופן עקרוני בתור אפיק חיסכון המתאים רק לאנשים עם אוריינות פיננסית. עם זאת, זו תפיסה שבטעות יסודה; כאן המקום להזכיר את סוכנות הביטוח סירה פיננסים, המנגישה את ה-IRA גם "לחוסך הפשוט", זה שרוצה ליהנות מחיסכון פנסיוני איכותי ומותאם אישית, אבל לא רוצה להתעסק יותר מדי בניהול השוטף שלו. זה נכון ש-IRA נתפס על פי רוב בתור מוצר שהחוסך יכול לנהל בעצמו, אולם כאן בדיוק טמון היתרון של סירה, כסוכנות המאפשרת IRA מנוהל.
ייחוד נוסף של סוכנות סירה הוא בכך שהיא סוכנות ביטוח חדשנית שמנגישה את ה-IRA לעולם הרחב, ובכך פותחת למשקיעים הקטנים גישה להשקעות, שאחרת לא היו נחשפים אליהן. במקום להסתפק בשיווק הסוכנות, בסירה מתעסקים במוצר: ניהול ההשקעות בסירה נעשה על ידי הסוכנים המנוסים ביותר בתחום ההשקעות, שחיים ונושמים את שוק ההון; כך יוצא שהמנהלים של סירה עוסקים נון-סטופ בהבאת ההשקעות הטובות ביותר לעמיתים החוסכים בקרן.
ניהול IRA בסירה מאפשרת לחוסך הקטן גישה להשקעות (אם הוא בוחר בכך כמובן) שאינן נגישות עבור החוסכים הרגילים. תיק ההשקעות האישי של העמיתים יכול לעיתים לכלול השקעות נדל״ן אטרקטיביות, קרנות גידור, קרנות פרייבט אקוויטי, חברות טכנולוגיות (באמצעות תעודות סל), ועוד. השקעות שנעשות בשלבים מוקדמים יותר (לעיתים ערב הנפקה), הן הזדמנות להגיע לצמיחה גדולה באמת ולכן הן לרוב נעשות על ידי משקיעים מתוחכמים. חלק מהחוסכים ב-IRA יוכלו לקבל גישה להשקעות הללו. עם פיזור סיכונים נכון, שקיפות ושירות מעולה, גם אתם תוכלו לקבל את החיסכון הכי משתלם, שמתאים בדיוק לכם.

זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות