סגור
ניוז רום גג חדשדסקטופ

איך לבחור יועץ עסקי מומלץ ?

העסק של רבים מאיתנו הוא לא רק ה''בייבי'' או הגשמת החלום שלנו ולבטח לא רק ה''אקזיט'' שאמור להפוך את החיים שלנו לנוחים ומפנקים הרבה יותר. אלא הוא במרבית המקרים מפעל החיים שלנו, בו השקענו לא רק את מיטב הרעיונות שלנו אלא גם את השנים הכי יפות שלנו, את החסכונות שלנו ולעיתים של הקרובים לנו ובעיקר מאמץ נרחב של עבודה קשה

לא פעם העסק שלנו ידרוש גם ''רענון'' ולא כזה המגיע בלחיצת כפתור על פס המקלדת שלנו, אלא כזה שיוכל להגיע דרך יועץ עסקי מומלץ אשר יוכל להוביל שינוי מרענן אשר יוכל להפוך את העסק שלנו לרווחי יותר ומשתלם.
תפקידיו של יועץ עסקי
כאשר אנו מדובר בעסקים חדשים ואפילו עסקים קיימים, ככל הנראה שגם בעל העסק הכי מוצלח ומשופשף יתקשה ''לכסות'' את כל הפרמטרים הדרושים על מנת להפוך את העסק שלו למצליח. כך למשל נדרשת לא פעם התעסקות בירוקרטית, החל ממילוי פקודות המס ועד למילוי זכויות העובדים שלנו. על כן לא פעם נדחקים לשוליים דרישות מינימליות כמו ניהול אסטרטגי או פיננסי נכון של העסק, בין אם מדובר בהתנהלות אשראי בריאה אל מול הבנקים ועד אל עבודה נכונה אל מול הספקים, בתהליכי גבייה ואפילו בשיווק ופרסום העסק. פרמטרים אלו ועוד פרמטרים נוספים ידרשו לא פעם התערבות של יועץ עסקי מנוסה ומומלץ, על מנת שיוכל להאיר על אותם אזורים שנשכחו עם הקמת העסק או עם התפעול היומיומי שלו.
1 צפייה בגלריה
איך לבחור יועץ עסקי מומלץ ?
איך לבחור יועץ עסקי מומלץ ?
איך לבחור יועץ עסקי מומלץ ?
(FREEPIK)
איך לבחור יועץ עסקי מומלץ? כאשר אנו נחפש אחר יועץ עסקי מומלץ, חשוב לדעת כי הפרמטרים עבור בחירת איש מקצוע כזה יהיו לא פחות חשובים. ראשית כל חשוב לוודא כי היועץ העסקי אכן מגיע מהתחום או לכל הפחות עם ניסיון בתחום הרלוונטי אלינו, בין אם אנו בעלים של רשת בתי קפה ועד אל חברת הייטק בהקמה. כל אלו ידרשו הכרות עם תחומים רלוונטיים לעסק שלנו, בין אם ברגולציה של מוצרים מיובאים לשם דוגמא ועד להכרות עם ענייני מיסוי, אסטרטגיה שיווקית ועוד. הכרות עם תחומים אלו יאפשרו לנו להתנהל הרבה יותר נכון, החל מהתנהלות אל מול גורמים בירוקרטיים ועד אל הטבות מס.
נקודות לא פחות חשובות
אך יחד עם ההכרה בחוקים השונים, באופי הרגולציה של המוצרים ואפילו יכולות השיווק שעוד לא הגענו אליהן, חשוב לדעת כי בחירה של יועץ עסקי הינה בחירה כמעט אינטימית. ראשית כי אנו חושפים איש ''זר'' אל לב הנתונים שלנו, בין אם מדובר בחתך מכירות, ביכולת הכנסה ועד אל ניהול העובדים ואופי הספקים שלנו. על כן חשוב לבחור יועץ עסקי בעל אמינות מקצועית וכמובן המלצות של בעלי עסקים אחרים. בנוסף אל נקודה זו חשוב לשכור יועץ עסקי המשלב לא רק ידע תאורתי או השכלה פורמלית, אלא גם ניסיון מעשי ובלתי פורמלי בשטח.
האנושיות שבבחירה
כמובן שאל פרמטרים אלו חשוב לזכור כי בחירה של יועץ עסקי מומלץ, תדרוש איש מקצוע בעל יכולת הקשבה וביקורתיות. לרבים מאיתנו היכולת גם להיות ביקורתיים וגם להיות קשובים הינה מורכבת, לכן חשוב לקבל ייעוץ לעסק שלנו מאיש מקצוע בעל יכולת הקשה והכלה ובנייה. כך נוכל לקבל לעסק שלנו כלים ביקורתיים תוך כדי הכרה בפרמטרים החיובים שבעסק שלנו, ובכך נוכל גם להבין את נקודות החוזקה של העסק וגם את נקודות השיפור גם לאחר השימוש בשירותיו של יועץ עסקי. ומעל לכל הפרמטרים חשוב שיתקיים גם חיבור אישי בנינו, כך נוכל להבטיח עבודה פורייה ויעילה עם איש המקצוע.

זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות