• תפריט
בשולי החדשות

צרפת: אישה הוכרה כנכה מכיוון שהיא רגישה לטלפונים סלולריים

מארין רישארד טענה כי היא סובלת מרגישות אלקטרו מגנטית כך שחשיפה לטלפונים ניידים, ראוטרים אלחוטיים, שלטים ומסכי טלוויזיה מעוררת בה בחילות וכאבי ראש; קיבלה קצבת נכות בגובה 500 יורו

שירות כלכליסט 16:1701.09.15

בית המשפט בצרפת העניק קצבת נכות בגובה 500 יורו לאישה שטענה כי היא אלרגית ל- Wi-Fi. האישה, מארין רישארד טענה כי היא סובלת מרגישות אלקטרו מגנטית (EHS), כלומר רגישות קיצונית לקרינה אלקטרו מגנטית שנמצאת במרבית המכשירים המודרנים. כך שלטענת רישארד (39) חשיפה לטלפונים ניידים, ראוטרים אלחוטיים, שלטים ומסכי טלוויזיה מעוררת בה אי נוחות, כולל בחילות וכאבי ראש.

עד כה, בתי המשפט בצרפת סירבו להעניק קצבת נכות לאנשים הסובלים מהרגישות הזו, כך שרישארד הכתירה את ניצחונה בבית המשפט בטולוז כ"פריצת דרך". לדברי עורכי דינה, הניצחון מהווה תקדים משפטי עבור "אלפי אנשים". הם הוסיפו כי רישארד מתגוררת בחווה בכפר מרוחק ללא חשמל ומים זורמים, מכיוון שאינה מסוגלת להתמודד עם החשיפה ל- Wi-Fi.

 

על פי הגדרות ארגון הבריאות העולמי, רגישות אלקטרו מגנטית "מאופיינת על ידי מגוון של סימפטומים כלליים חסרי בסיס טוקסיולוגי או פיזיולוגי". אולם, המבחן לזיהוי אנשים הסובלים מהתופעה הזו לא צלח, מכיוון שהמתלוננים לא הצליחו לזהות שדות אלטרומגנטיות בדיוק גבוה יותר מאשר שאינם רגישים.

  

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

3תגובות
בטל שלח
 • רגישות לקרינה היא אמיתית במספר מחקרים שבהם הרגישים לכאורה לא זיהו הקרינה, חשפו את הנבדקים לקרינה גם כאשר לא הייתה אמורה להיות חשיפה. זאת בגלל שגיאות של החוקרים שהיו פסיכיאטרים ולא מהנדסי קרינה ולא רופאים.

  עכשיו כל מיני מכורים לסלולריים ואנשים בלי הבנה או אם המון אינטרסים מצטטים את המחקרים השגואים הללו כאילו הם אמת.

  אלפי המחקרים שמראים על כמה וכמה דרכים בהם הקרינה משפעיה על רקמות ביולוגיות, החל משברים ב DNA (לאי 1996), שבירת מחסום דם מוח (סלפורד 2003), יצירת רדיקאלים חופשיים (פרידמן 2007), שינוי בתפקוד המוח (נורה ולקווב 2012) ועוד אלפי מחקרים המסוכמים בדוח באיואנישיאטיב מ2012 (ראו מחקרים בנושאי קרינה באתרי - http://www.norad4u.co.il/knowledge-h/studies-h#TOC--4).
  עמיר - ללא קרינה, (02.09.15)
 • המתלוננים לא הצליחו לזהות שדות אלטרומגנטיות בדיוק גבוה יותר מאשר שאינם רגישים כלומר הם סתם מנחשים ולא רגישים בכלל לשדות א"מ.
  בכל זאת הוירוס המחשבתי הזה הולך ומדבק.
  ירון, (01.09.15)
 • היא כנראה שכרה את העו"ד... סול גודמן מסדרת הטלוויזיה
  בועז, (01.09.15)