• תפריט
תעשייה ופיננסים

בדרך לעסקה של 14 מיליארד דולר: מרדוק רוצה ליצור מפלצת שידורי לוויין אירופית

איל התקשורת רוצה לרכוש מפוקס את סקיי דויטשלנד ואת סקיי איטליה, ובכך להפוך את חברת בריטיש סקיי לענקית שידורי לוויין אירופית החולשת גם על 8.5 מיליון בתים באיטליה וגרמניה. המגעים נמשכים כבר חודשים וייתכן כי העסקה תצא אל הפועל כבר הקיץ

בלומברג 10:1110.05.14

איל התקשורת רופרט מרדוק מנסה להוציא אל הפועל עסקה שתהפוך את חברת בריטיש סקיי (British Sky Broadcasting Group) לענקית שידורי לווין אירופית המותירה את שותפתה פוקס (21st Century Fox) להתמקד בתחום התוכן.

 

BSkyB, שבה מחזיקה פוקס נתח, מפתחת בימים אלו עסקת ענק בשווי 10 מיליארד יורו (14 מיליארד דולר) לרכישת השליטה בשדרנית הלוויין סקיי דויטשלנד (Sky Deutschland) וסקיי איטליה מידיה של פוקס, כך על פי גורמים המקורבים לעניין. פוקס מחזיקה ב-55% מסקיי דויטשלנד וב-100% מסקיי איטליה.

 

 רופרט מרדוק רופרט מרדוק צילום: בלומברג

BSkyB כבר עתה היא חברת השידורים למנויים הגדולה בבריטניה. העסקה תעניק לה את השליטה על חברות שידורי לוויין המשדרות ל-8.5 מיליון בתים בגרמניה ובאיטליה.

מכירת פעילות השידורים למנויים תותיר את פוקס עם פעילות כבלים וערוצי השידור וכן עם אולפני הסרטים והטלוויזיה והחברה תהפוך לאטרקטיבית יותר למשקיעים המבקשים השקעות בהפקות בלבד ולא בהפצות.

 

העסקה טובה לפוקס

 

"אני מאד אוהבת את הרעיון - המהלך יוציא מידי החברה את פעילות ההפצה. זהו למעשה יישור קו אסטרטגי והדבר הופך את פוקס לחברת תוכן בעלת פעילות ממוקדת והוא טוב עבור BSkyB שתקבל דריסת רגל גלובלית גדולה יותר", אמרה לבלומברג לורה מרטין, אנליסטית בנידהם (Needham & Co).

 

שתי החברות מנהלות מגעים כבר חודשים ארוכים וייתכן שכבר הקיץ יכריזו השתיים על העסקה המוגמרת. אולם ייתכן כי לא יצליחו להגיע להסכמות, אמרו הגורמים המקורבים לדיונים.

 

נציגים מטעם פוקס, BSkyB וסקיי דויטשלנד סירבו להגיב.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות