• תפריט
שוקי חו"ל

עסקת ענק בשוק התקשורת: AT&T תרכוש את דירקט טי.וי ב-67.1 מיליארד דולר

במסגרת ההסכם, שאושר על ידי הדירקטוריונים של שתי החברות, בעלי המניות של דירקט טי.וי יקבלו 28.50 דולר למניה, וכן מניות של AT&T בשווי של 66.50 דולר למניה

שירות כלכליסט 08:4619.05.14

חברת AT&T הודיעה כי תרכוש את ספקית הטלוויזיה בלוויין, דירקט טי.וי (DirecTV) בעסקת מניות ומזומן בשווי 67.1 מיליארד דולר. במסגרת ההסכם, שאושר על ידי הדירקטוריונים של שתי החברות, בעלי המניות של דירקט טי.וי יקבלו 28.50 דולר למניה, וכן מניות של AT&T בשווי של 66.50 דולר למניה. ההסכם כולל התאמות לכמות המניות בהתבסס בשינויים עתידיים במניות של AT&T.

מ-AT&T נמסר כי יממנו את העסקה "באמצעות שילוב של מזומן קיים, מכירה של נכסים שאינם נכסי ליבה, מנגנוני מימון ועסקאות בשוק האג"ח". כמו כן, החברה מתכוונת למכור את האחזקה שלה בגובה 8% באמריקה מוביל של קרלוס סלים על מנת להקל על השגת אישור הרגולציה. לדירקט טי.וי 18 מיליון לקוחות באמריקה הלטינית המצטרפים ל-20 מיליון לקוחות בארצות הברית.

 

וורן באפט. חברת ההשקעות שלו היא בעלת מניות מרכזית בדירקט טי.וי וורן באפט. חברת ההשקעות שלו היא בעלת מניות מרכזית בדירקט טי.וי צילום: בלומברג

 

AT&T תשלם 95 דולר למניה, פרמיה של 10% לעומת מחיר הסגירה של דירקט טי.וי ביום שישי, שעמד על 86.18 דולר למניה. ההערכה ב- AT&T היא כי העסקה תספק חיסכון שנתי של 1.6 מיליארד דולר עד השנה השלישית לאחר סגירתה.

 

"זוהי הזדמנות ייחודית שתגדיר מחדש את תעשיית הבידור ותיצור חברה שמסוגלת להציע חבילות חדשות ולספק תכנים ללקוחות במספר פלטפורמות - מכשירים ניידים, טלווויזיות, מחשבים ניידים, מכוניות ואפילו מטוסים", מסר מנכ"ל AT&T רנדל סטיבנסון. "בו זמנית, היא יוצרת שווי מיידי וארוך טווח לבעלי המניות".

 

הרכישה מייצגת ניצחון לוורן באפט, שחברת ההשקעות שלו ברקישייר הת'אוויי היא בעלת מניות מרכזית בדירקט טי.וי.

 

זוהי לא העסקה המרכזית היחידה שמסעירה את שוק הטלוויזיה האמריקאי בימים אלה. קומקאסט ממתינה בשלב זה לאישור הרגולציה להצעתה לרכוש את טיים וורנר כייבל ב-45 מיליארד דולר, עסקה שהיא בעלת פוטנציאל ליצור מעצמת אינטרנט וכבלים חדשה בשוק.

בטל שלח
    לכל התגובות