ישראל מתחברת לכלכלה
 
 

שוק ההון

מילון כלכליסט
קידוח נפט מסוג WTI
קידוח נפט מסוג WTI 
צילום: בלומברג
תגיות קשורות לכתבההגדירו נושאים למעקב
מניות קשורות לכתבה
  חדשות השוק מדי
  יום ישירות למייל שלך
   

   מאשר קבלת תוכן שיווקי

  דיוור נוסף

   

  הנפט זינק ב-12% לאחר שבאופ"ק שוב העלו אפשרות לקיצוץ מכסות הייצור

  החוזים העתידיים על נפט מסוג WTI ננעלו על 29.4 דולר לחבית; שר האנרגיה של איחוד האמירויות אמר כי החברות בקרטל הנפט מוכנות לשתף פעולה בנושא קיצוץ מכסות הייצור

  שירות כלכליסט

  12.02.16, 23:11

  מחירי הנפט התאוששו היום (שישי), לאחר שאתמול נפלו לשפל של כמעט 13 שנים. החוזים העתידיים על נפט מסוג WTI למסירה באפריל עלו ב-12% וננעלו על 29.4 דולר לחבית. מדובר בעלייה היומית הגבוהה ביותר של הנפט מאז ינואר 2009. רק אתמול ירד הנפט מסוג זה ב-4.5% וננעל ברמה של 26.2 דולר.  

  אופ"ק. האם הפעם הכוונה לקצץ מכסות ייצור באמת רצינית?
  אופ"ק. האם הפעם הכוונה לקצץ מכסות ייצור באמת רצינית? צילום: בלומברג


  אתמול דיווח הוול סטריט ג'ורנל כי שר האנרגיה של איחוד האמירויות הערביות טען כי החברות בארגון אופ"ק מוכנות לשתף פעולה בנושא קיצוץ הייצור. עודף ההיצע העולמי הוא אחת הסיבות המרכזיות לירידות מחירי הסחורות בתקופה האחרונה. עם זאת, מרבית האנליסטים מפקפקים בסבירות שבאופ"ק אכן יורידו את מכסות הייצור. "להערכתנו מדובר בטקטיקת שכנוע נוספת, כשהסבירות לתגובה מתואמת להוריד את הייצור נמוכה ביותר", נכתב בדו"ח שפרסם בנק ANZ.

   

  במקביל, בדו"ח החודשי של סוכנות האנרגיה הבינלאומית, שפורסם מוקדם יותר השבוע, נטען כי עודף ההיצע צפוי להמשיך בתקופה הקרובה, והמחירים ישארו נמוכים. ההערכה הרווחת היא כי השינוי יתרחש רק במחצית השנייה של השנה. "אנחנו מאמינים שמחירי הנפט מסוג ברנט ו-WTI יתאוששו במחצית השנייה של השנה, בעקבות קיצוצים אגרסיביים יותר הצפויים בייצור, בייחוד בארה"ב", הוסיף ג'ון דייויס, מנהל חטיבת מחקר הסחורות ב-BMI ריסרץ'.

   

  עדכון: לפני זמן קצר דיווח Baker Hughes על ירידה שבועית נוספת, שמינית ברציפות, במספר אסדות הקידוח הפעילות בארה"ב - מניין האסדות בארה"ב עומד כעת על 439. לשם השוואה, בשנה שעברה עמד מספר אסדות הקידוח על 673.

  לכתבות נוספות בנושא שוק ההון

   

   

  פרסום ראשון: 12.02.16, 09:22

   


   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי צרכנות פיננסית פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות