• תפריט
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

היחצן רונן צור מתכנן דיון "מתוקשר" בכנסת לטובת בתי ההשקעות

בטיוטת קמפיין שהכין היחצן לאיגוד חברי הבורסה הפרטיים מתמקד צור במאבק על העמלות וטוען כי "הבנקים עושקים את הלקוחות". בתוכנית הקמפיין: סרטונים, עמוד פייסבוק, דיון בכנסת, ביצוע סקר ענק והצעת רפורמה מטעם האיגוד

רחלי בינדמן 08:4410.02.14

מנהלי בתי ההשקעות לא אוהבים לצאת בפומבי נגד המערכת הבנקאית, האחראית על שיווק המוצרים הפיננסיים שלהם ללקוחות הקצה. עם זאת, לידי "כלכליסט" הגיע מסמך שחושף לראשונה טפח ממה שחושבים בתי ההשקעות על הבנקים ולא מעזים לומר.  

מדובר בטיוטת קמפיין תקשורתי עבור איגוד חברי הבורסה הפרטיים (שאינם בנקים). את הקמפיין מתכנן איש יחסי הציבור רונן צור, שכיהן בעבר כיועץ בשכר לבנק ירושלים ומי שעורר לפני כחודשיים סערה רבתי כשהוביל קמפיין אגרסיבי נגד יו"ר רשות ני"ע פרופ' שמואל האוזר.

 

הקמפיין החדש הצפוי נושא את הכותרת "תוכנית עבודה ללא כחלון" (על שם השר לשעבר משה כחלון שמנסה לקדם רפורמה במערכת הבנקאית) וכולל טבלה של נושאים לטיפול.

 

הסעיף הראשון הוא "הרפורמה בבנקאות יוצאת לדרך" שבו מציין צור כיצד יחשוף בכלי התקשורת תוכנית לרפורמה שמציע האיגוד בהשתתפות רגולטורים, בנקאים לשעבר ואנשי שוק ההון. השלב הבא יהיה יציאה בקמפיין שיזכה לשם "עובד עם מי שמשתלם" שבו מצוין כי "מובילי דעה כלכליים יספרו איך עברו לעבוד עם אלטרנטיבה לבנק".

 

צור כותב כי המהלך יכלול "סרטונים, פעילות ברשתות חברתיות ופעילות במטרה לעורר דיון ציבורי". צור כותב כי הקמפיין יכלול "סדרת סרטונים שהמסר המרכזי בהם הוא 'החיים טובים עם עוד קצת כסף'. בסרטונים יהיה מסר שלפיו הבנקים עושקים את הלקוחות".

 

בשלב הבא מתכנן צור להפיץ "השוואה לעיתונות ולערוצי הטלוויזיה שתציג את התחרות על העמלות". צור אף מתכנן ליזום דיון בכנסת "על הצורך ברפורמה בבנקאות לאור רווחי הבנקים" וכן מתכנן הרצאות לקהל הרחב. בשלב האחרון מתכנן צור "סקר ענק — כמה הציבור באמת משלם לבנקים. ניתוח עם עיתון כלכלי — כמה הבנקים מרוויחים מסוגי לקוחות שונים".

 

מאיגוד חברי הבורסה שאינם בנקים נמסר בתגובה: "המסמך הועבר בתפוצה רחבה לחברים רבים באיגוד כטיוטת הצעה ראשונית של משרד ייעוץ התקשורת לקראת דיון באיגוד וטרם אושר לביצוע. בקרוב יתכנס האיגוד לדיון על תוכנית העבודה לשנת 2014 ובו יתקבלו החלטות".

 

רונן צור רונן צור צילום: אביגיל עוזי

 

לכתבות נוספות בנושא שוק ההון 

 

בטל שלח
    לכל התגובות