ישראל מתחברת לכלכלה
 
 

שוק ההון

מילון כלכליסט
רמי דרור, מנכ"ל הדס ארזים
רמי דרור, מנכ"ל הדס ארזים 
צילום: עמית שעל
מניות קשורות לכתבה
  חדשות השוק מדי
  יום ישירות למייל שלך
   

   מאשר קבלת תוכן שיווקי

  דיוור נוסף
   

  הדס ארזים מובילה את תשואות קופות הגמל במרץ עם 0.8%

  היחלשות הדולר בחודש האחרון פגעה בקופת הגמל של אלטשולר שחם, שהובילה את הטבלה בשנתיים האחרונות, והיא הסתפקה בתשואה של 0.3%. מתחילת 2013 רשמו קופות הגמל תשואה ממוצעת של 2.4%

  רחלי בינדמן

  08.04.13, 08:11

  תשואות קופות הגמל הגדולות לחודש מרץ הגיעו לידי "כלכליסט". מתברר כי קופת הגמל בר יציב, של הדס ארזים, התברגה במקום הראשון במרץ עם תשואה של 0.8%. קופת הדס ארזים הצטיינה גם ב־2012, כשהתברגה במקום השני לאחר המצטיינת של 2010, אלטשולר שחם. קופות אלטשולר, לעומת זאת, שבלטו בשנתיים האחרונות התברגו בשליש התחתון של טבלת התשואות עם תשואה של 0.3% בלבד בחודש מרץ.  במקום השני במרץ מתברגת קופת הגמל הגדולה בישראל, גדיש, של בית ההשקעות פסגות עם תשואה של 0.7%. בתחתית הטבלה ממוקמות קופת הגמל של דש, דש גמל, עם תשואה של 0.1% (כאשר קופת דש תגמולים אף מציגה תשואה שלילית של 0.1%). גם קרן ההשתלמות של מגדל (קהל), הגדולה בישראל, מציגה תשואה טובה במרץ של 0.6% לאחר שלא הפגינה ביצועים טובים בשנה החולפת.

   

  רמי דרור, מנכ"ל הדס ארזים
  רמי דרור, מנכ"ל הדס ארזים צילום: עמית שעל

   

  חודש מרץ התאפיין בעליות שערים בשוקי המניות בארץ ובעולם וכן בעליות שערים באג"ח הממשלתיות בארץ. מנגד, נרשמו ירידות שערים באג"ח הקונצרניות הלא מדורגות (ירידה של כ־2.5%) והשקל התחזק על חשבון הדולר.

   

  כתוצאה מכך, גופים כמו אלטשולר שחם, עם אסטרטגיית השקעות מוטה לחו"ל שלא נוהגים לגדר את המטבע, נפגעו במרץ. זאת לצד גופים שמחזיקים בתיק אג"ח קונצרניות לא מדורגות בשיעור גבוה יחסית.

   

  לעומת זאת, גוף כמו אנליסט, שלא הבריק בשנים האחרונות, חווה במרץ עדנה על רקע התמקדות השקעה בעיקר בשוק המקומי וזהירות בהשקעה באג"ח קונצרניות על רקע המכה הקשה שעמה התמודד במהלך המשבר ב־2008.

   

  מתחילת השנה נרשמה תשואה משוקללת חיובית של כ־2.4% בקופות הגמל. לתשואות החיוביות תרמו בעיקר עליות השערים שנרשמו בשוקי המניות בארץ ובחו"ל ובאג"ח הקונצרניות בארץ.

  לכתבות נוספות בנושא שוק ההון 

   

   

  פרסום ראשון: 08.04.13, 08:11

   

  [Calcalist300600b]
   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי צרכנות פיננסית פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות