ישראל מתחברת לכלכלה
 
 

שוק ההון

מילון כלכליסט
אייל וולדמן
אייל וולדמן 
צילום: אוראל כהן
מניות קשורות לכתבה
  חדשות השוק מדי
  יום ישירות למייל שלך
   

   מאשר קבלת תוכן שיווקי

  דיוור נוסף
   

  מלאנוקס איבדה חצי משוויה, הבכירים הקדימו למכור מניות

  יצרנית ציוד התקשורת, שפרסמה בשבוע שעבר אזהרת הכנסות לרבעון הרביעי של 2012, איבדה מאז ספטמבר כמעט 3 מיליארד דולר משווייה. המנכ"ל איל וולדמן מכר מניות זמן קצר לפני פרסום האזהרה. מלאנוקס: המימוש הוא חלק מתוכנית אוטומטית למכירת מניות

  אסף גילעם

  06.01.13, 06:56

  התחזיות יורדות, והבכירים מוכרים: שבעה מבכירי יצרנית ציוד התקשורת מלאנוקסמכרו בחצי השנה האחרונה מניות בהיקף של 18.8 מיליון דולר, כך עולה מבדיקת "כלכליסט".  קראו עוד בכלכליסט:

  בעוד שמתחילת יולי צנחה מניית החברה ב־29%, מכר מנכ"ל החברה, איל וולדמן, מניות בהיקף של 1.1 מיליוני דולר. שווי החברה, שעמד בספטמבר האחרון על 5 מיליארד דולר, נחתך מאז בכ־50%, וכעת עומד על 2.2 מיליארד דולר בלבד.

   

   

  ביום רביעי, זמן קצר לפני שפרסמה מלאנוקס אזהרת הכנסות שהביאה לצניחה במניה, מימש וולדמן 76 אלף מניות בשער של 61.6 דולר — הגבוה בכ־18% לעומת שער המניה בסיום המסחר ביום שישי האחרון. נכון להיום מחזיק וולדמן במניות בשווי 83.5 מיליון דולר, כשמתחילת 2012 הוא מכר מניות בהיקף של 5.7 מיליון דולר.

   

  במלאנוקס מדגישים שכל המכירות שביצע וולדמן הן חלק מתוכנית מכירת מניות עיוורת של עובדי החברה.

   

  רווח של 123 מיליון דולר

   

  וולדמן, כאמור, לא לבד. דב בהרב, המכהן כדירקטור במלאנוקס מימש גם הוא חלק ממניות החברה שברשותו. בהרב, יו"ר תעשייה אווירית, מימש מתחילת הרבעון השלישי מניות בהיקף של 3 מיליון דולר.

   

   

  בסה"כ, לפי הדו"ח הרבעוני המורחב שהגישה החברה לרשות ני"ע האמריקאית בנובמבר, מימשו עובדי החברה מתחילת השנה ועד לחודש ספטמבר, כ־2 מיליון אופציות ורשמו רווח לפני מס של 123 מיליון דולר. מחיר המימוש של האופציות עמד על 10.66 דולר בלבד, בזמן שמחיר המניה הרקיע עד ל־101.5 דולר. המימושים של עובדי החברה, כאמור, נעשים באופן אוטומטית, לפי מנגנון מימוש אופציות קבוע מראש, שמבטל את החשש של שימוש במידע פנים.

   

  וולדמן הביע בעבר אכזבה מתגובת השוק למכירת המניות של בכירי החברה, ואמר כי "חשבתי שהשוק יגיב באופן יותר אינטליגנטי ויבין שהודעת החברה על מכירת מניות על ידי מנהלים היא תוכנית עונתית. מדובר בסופה של תוכנית אחת ומעבר לאחרת חדשה".

   

  "מרגישים בנוח עם היעדים"

   

  לפי הודעתה של מלאנוקס מיום רביעי, הכנסות החברה לרבעון הרביעי של 2012 צפויות לעמוד על 119–121 מיליון דולר - נמוך מהתחזית הקודמת שפרסמה החברה להכנסות של 145–150 מיליון דולר. לפיכך, צפויות הכנסות החברה ב־2012 לצמוח ב־500 מיליון דולר - עלייה של 93% לעומת 2011.

   

  בשיחת הוועידה שקיים לאחר פרסום אזהרת הרווח אמר וולדמן כי "האזהרה שלנו נבעה משני גורמים עיקרים. האחת מסביבת העסקים שנחלשה ברבעון האחרון של השנה, ושנבעה בין השאר מתנאי מאקרו כלכלה בעולם. הסיבה השנייה קשורה לאירועים חד־פעמיים שאני לא צופה שיחזרו. זו הפעם הראשונה מאז שהפכנו לחברה ציבורית שבה פיספסנו את התחזית שלנו. נלמד להיות שמרנים יותר".

   

  אייל וולדמן
  אייל וולדמן צילום: אוראל כהן

   

  אולם, לא כל משקיעי החברה הופתעו מפרסום האזהרה. כבר בחודש שעבר נפוצו שמועות על אזהרת הכנסות אפשרית, ויתרות השורטים (מכירה בחסר) אזלו במרבית הבנקים המקומיים. וולדמן התייחס בשיחת הוועידה גם ל־2013 ואמר כי "אנחנו מרגישים בנוח עם היעדים שלנו לשנה הקרובה". וולדמן סירב לחשוף את התחזיות לרבעון הראשון של השנה, אך רמז כי החברה צופה לרשום צמיחה בפעילות.

   

  וולדמן שלח מסר מרגיע לעובדי החברה ואמר בשיחה עם "כלכליסט" כי "על אף אזהרת הרווח, אנחנו לא מתכננים שינויים במצבת כוח האדם של החברה".

   

  בתגובה לאזהרת ההכנסות, צנחה ביום חמישי מניית מלאנוקס בוול סטריט ב־17%, כשהיא נופלת מתחת למחיר של 50 דולר למניה, לראשונה מאז אפריל. ביום שישי תיקנה מעט המניה את הנפילות בעלייה של 3.2%.

  לכתבות נוספות בנושא שוק ההון 

   

   

  פרסום ראשון: 06.01.13, 06:56

   

  [Calcalist300600b]
   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי צרכנות פיננסית פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות