ישראל מתחברת לכלכלה
 
 

שוק ההון

מילון כלכליסט
קידוח גז
קידוח גז 
צילום: בלומברג
מניות קשורות לכתבה
  חדשות השוק מדי
  יום ישירות למייל שלך
   

   מאשר קבלת תוכן שיווקי

  דיוור נוסף
   

  הערכות: כמות הגז הטבעי במאגר "תנין" גדולה ב-27% מ"ים תטיס"

  השותפות במאגר דיווחו היום על מציאת סימנים משמעותיים לגז טבעי - התגלית השביעית של גז טבעי בישראל; הערכות הן כי המאגר מכיל כ-42 מיליארד מ"ק גז טבעי. דוח משאבים רשמי יפורסם עד סוף חודש פברואר; הקידוח ממוקם כ-120 ק"מ מערבית לישראל ליד מבנה לווייתן

  ליאור גוטמן

  05.02.12, 09:47

  דלק קידוחים ואבנר הודיעו הבוקר (א') על מציאת "סימני פטרוליום (גז טבעי) משמעותיים" במבנה "תנין 1". העבודות שם החלו באוגוסט האחרון של כ-50 מיליון דולר, שכללו בעיקר קידוחי אימות (אקספורציה) שבוצע שם לעומק של כ-5.5 ק"מ.  השותפות במאגר הפוטנציאלי אינן מפרסמות עדיין דו"ח משאבים, ואחד רשמי יפורסם ככל הנראה עד סוף פברואר ובהתאם להנחיות הרשות לניירות ערך. עם זאת, על פי ההערכות במשק האנרגיה מאגר הגז שם עשוי להכיל כ-1.2 TCF (טריליון רגל מעוקב) של גז טבעי, שהם כ-42 מיליארד מ"ק. במדיה וההערכות יתבררו כנכונות, מדובר במאגר שגדול בכ27% מהיקף הגז שנמצא בבמקור במאגר "ים תטיס".

   

  מה דעתך על מניית אבנר יהש:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

  על פי דלק קידוחים "בשלב זה מבוצעות עבודות ייצוב ושימור של חור הקידוח, וזאת על-מנת לאפשר ביצוע בדיקות נוספות, הכוללות על פי המתוכנן לוגים (בדיקות חשמליות, סייסמיות ומגנטיות) ובדיקות של הרכב הגז הטבעי, הסלעים והנוזלים במאגר", אליה מתווספת ההצהרה שסימני הגז אינם מעידים בהכרח על קיומה של תגלית.

   

  קידוח "תנין 1" ממוקם כ-120 ק"מ מערבית לחופי ישראל ובקרבה יחסית למבנה "לוויתן" שברישיונות "רחל" ו"עמית", כך שבעתיד ניתן יהיה לחבר את המאגרים למערכת הולכת גז אחת, זאת באם יוחלט לפתחו.

   

  לכתבה באנגלית לחץ כאן

  לכתבות נוספות בנושא שוק ההון 

   

   

  פרסום ראשון: 05.02.12, 09:47

   

  [Calcalist300600b]
   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי צרכנות פיננסית פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות