ישראל מתחברת לכלכלה
 
 

שוק ההון

מילון כלכליסט
אריק רייכמן
אריק רייכמן  
צילום: עמית שעל
מניות קשורות לכתבה
  חדשות השוק מדי
  יום ישירות למייל שלך
   

   מאשר קבלת תוכן שיווקי

  דיוור נוסף
   

  בלעדי ל"כלכליסט": דליה אנרגיות כוח בדרך לגייס 400 מיליון שקל

  הגיוס שייעשה באמצעות הנפקת מניות בכורה צוברות יממן את הקמתה של תחנת הכוח הפרטית הגדולה בישראל

  גולן חזני

  08.12.11, 07:48

  דליה אנרגיות כוח יוצאת לגיוס של 400 מיליון שקל בשוק ההון. ל"כלכליסט" נודע כי הגיוס ייערך בהנפקה ייחודית של מניות בכורה צוברות של החברה. את ההנפקה יוביל לאומי ושות' חתמים והרוד שואו יחל בשבוע הבא.  דליה אנרגיות כוח שאריק רייכמן (לשעבר מנכ"ל תנובה) הוא היו"ר שלה, היא חברת פרטית שמוחזקת בידי ארגון התשומות של משקי התק"מ (43.3%), חברת חירם־אפסילון (43.3%), סיגמא אפסילון (3.3%) וקרן תשתיות ישראל (10%).

   

  דליה וחברת אלסטום צפויות להקים יחד את תחנת הכוח פרטית הגדולה ביותר בישראל, שאלסטום תפעיל ותתחזק במשך 20 שנה. עלותו הכוללת של הפרויקט הוא יותר ממיליארד דולר.

   

  תחנת הכוח ממוקמת באזור צפית שבדרום השפלה, והיא עתידה להיות בעלת הספק כולל של 835 מגה־ואט. התחנה תכלול שתי יחידות ייצור בטכנולוגיית טורבינות גז במחזור משולב, בהספק של 417 מגה־ואט כל אחת.

   

  מניות בכורה הן מניות המקנות עדיפות למחזיק בהן בדמות זכות בכורה לקבלת דיבידנד וכן בקבלת נכסים בפירוק. מניות בכורה אינן מקנות זכות הצבעה.

  במידה וחברה מחלקת דיבידנד הוא ישולם תחילה לבעלי מניות הבכורה ורק אח"כ לבעלי המניות הרגילות (אם נשאר כסף מההפרשה).

   

  במקרה של דליה מדובר במניות בכורה צוברות, כלומר: מניות הצוברות את זכותן לדיבידנד גם בשנים בהן לא חלקה החברה דיבידנד. בשנה בה יוחלט על חלוקת דיבידנד, יקבלו בעלי מניות הבכורה הצוברות דיבידנד גם על שנה זו וגם על השנים בהן לא חולק דיבידנד.

  לכתבות נוספות בנושא שוק ההון 

   

   

  פרסום ראשון: 08.12.11, 07:48

   

  [Calcalist300600b]
   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי צרכנות פיננסית פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות