ישראל מתחברת לכלכלה
 
 

שוק ההון

מילון כלכליסט

שרי אריסון 
יהודה ודיתה ברוניצקי
יהודה ודיתה ברוניצקי 
צילום: סיון פרג'
מניות קשורות לכתבה
  חדשות השוק מדי
  יום ישירות למייל שלך
   

   מאשר קבלת תוכן שיווקי

  דיוור נוסף
   

  אורמת מאשרת את חשיפת "כלכליסט": שיכון ובינוי במו"מ לרכישת 20%

  החברות עדיין לא הגיעו להסכמה סופית על מתווה העסקה. הבוקר חשף "כלכליסט" כי משפחת ברוניצקי תמכור 20% מאורמת תמורת 690-665 מיליון שקל בכדי לפרוע חוב של 600 מיליון שקל לבנק הפועלים

  גולן חזני

  07.07.11, 10:34

  אורמת ושיכון בינוי הודיעו היום (ה') לבורסה כי הן מאשרות את חשיפת "כלכליסט" מהבוקר על מגעים בין שיכון ובינוי לכניסה לשותפות באורמת. בהודעה נכתב כי משפחת ברוניצקי מנהלת שיחות לרכישת מניות אורמת ולחתימת הסכם בעלי מניות חדש. עם זאת הם ציינו כי עדיין לא הושגה הסכמה בין הצדדים כפי שצוין בידיעה הבוקר ב"כלכליסט". עם זאת בהודעת שיכון ובינוי, שאישרה גם היא את המגעים, צויין כי מדובר בעסקה בעלת "סכומים מהותיים".  הבוקר נחשף כי על לפי העסקה המתגבשת, משפחת ברוניצקי תמכור כ־20% ממניות אורמת לידיה של שיכון ובינוי תמורת 665–690 מיליון שקל. תמורת ההשקעה אמורה לשמש את בני הזוג ברוניצקי לפירעון חוב של כמעט 600 מיליון שקל לבנק הפועלים, ואילו שיכון ובינוי תהפוך לבעלת המניות הגדולה באורמת ולבעלת רוב בדירקטוריון.

   

  העסקה עם שיכון ובינוי עתידה להתבצע לפי מחיר של כ־28–29 שקל למניה, נמוך מהמחיר שסביבו התנהלו המגעים הראשונים עם קרן פימי שיוצאת מתמונת ההשקעה באורמת, אבל גבוה בכ־18% ממחיר השוק עם נעילת המסחר אתמול. אתמול עלתה מניית אורמת ב־3.5% ובמחזור גבוה של 20 מיליון שקל.  

   

  גם הנושה, בנק הפועלים, וגם הרוכשת שמחלצת למעשה את הברוניצקים, חברת שיכון ובינוי, מצויים תחת השפעה מהותית של שרי אריסון: אריסון היא בעלת השליטה בבנק הפועלים - ומחזיקה בכ־22.6% ממניות הבנק בשווי של כ־5.2 מיליארד שקל - והיא גם בעלת השליטה בשיכון ובינוי, שבה היא מחזיקה ב־47.2% מהמניות בשווי של כ־1.7 מיליארד שקל. סוגיית הבעלות המשותפת הובאה לידיעת משרד עו"ד גורניצקי, המלווה את קבוצת אריסון, וזה אמור לתת חוות דעת באשר לעסקה על אורמת - אך הוא צפוי לאשר אותה שכן מדובר בצעד טוב עבור שיכון ובינוי.

   

  המו"מ עם קרן פימי, כפי שנחשף ב"כלכליסט", כלל מתן הלוואה בסכום של 100 מיליון דולר לבני הזוג ברוניצקי, שתמורתה ניתנה, בין היתר, אופציה לרכישת 10% ממניות אורמת על ידי פימי. ואולם המו"מ הסתבך בגלל כמה סוגיות, ובהן ריבית ההלוואה והפרמיה שלפיה תוכל פימי להמיר את ההלוואה למניות אורמת (שעלו ב־27% מתחילת יוני). עם הפרסום על המו"מ עלתה מניית אורמת ב־14.6% - העלייה היומית החדה ביותר זה תקופה ארוכה. ככל הנראה, העלייה התרחשה על רקע הערכות שהצטרפותה של פימי כמשקיע תשפר את תוצאותיה של אורמת, ואולם היא סיבכה את המו"מ שכן פימי נדרשה לשלם, לכאורה, בעבור פרמיה ששוק ההון ייחס להשפעה החיובית שתהיה לכניסתה שלה לאורמת.

   

  עם שיכון ובינוי מתנהל, כאמור, מו"מ במתווה אחר, הכולל רק רכישת מניות, כך שבני הזוג ברוניצקי יישארו עם כ־15% ממניות אורמת, וימשיכו, כפי הנראה, להיות שותפים בניהול ואף להוביל את אורמת לפחות בשנים הקרובות. אבל בשונה מפימי, שיכון ובינוי היא גוף אסטרטגי שצפוי לתבוע מעורבות בניהול החברה. 

  לכתבות נוספות בנושא שוק ההון 

   

   

  פרסום ראשון: 07.07.11, 10:34

   

  [Calcalist300600b]
   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי צרכנות פיננסית פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות