• תפריט
בורסת ת"א

בלעדי: ענקית השבבים קוואלקום משקיעה 7 מיליון דולר במודו

דב מורן מזרים חמצן לסטארט–אפ שלו. מודו תקבל מקוואלקום גם שבבים למכשיר הסלולרי שלה. עד כה גייסה מודו יותר מ־92 מיליון דולר

גולן חזני 07:0526.01.09

ענקית שבבי הסלולר קוואלקום השקיעה 7 מיליון דולר בחברת מודו של דב מורן. ל"כלכליסט" נודע שבין השתיים נחתם לאחרונה הסכם, שלפיו נוסף על ההשקעה בחברה הישראלית, גם תייצר קוואלקום עבור מודו את השבבים שהם ה"לב" הטכנולוגי של המכשיר הסלולרי של מודו.

להשקעתה של החברה הענקית מארצות הברית יש משמעות עצומה מבחינת הסטארט־אפ הישראלי. נראה שלהשקעה זו, בעיתוי הנוכחי, יש חשיבות אסטרטגית לאחר שבסבב הגיוס האחרון של מודו הצליחה לגייס רק שני שלישים מהיעד המצופה: 65 מיליון דולר מה־100 מיליון דולר שביקשה לגייס.

 

מודו מפתחת מכשיר סלולרי זעיר, השוקל 40.1 גרם בלבד וניתן לשילוב במכשירים אלקטרוניים אחרים, כגון GPS, סמארטפונים, מכשירי כף יד, נגני מוזיקה ואפילו מצלמות.

 

מייסד החברה דב מורן הוא האדם העומד מאחורי חברת אם־סיסטמס, שהביאה לעולם את הדיסק־און־קי הנפוץ. אם־סיסטמס נמכרה לסנדיסק לפני כשנה וחצי

תמורת 1.55 מיליארד דולר.

 

מודו, ששמה בעבר היה אינפון, גייסה עד להשקעה הנוכחית של קוואלקום כ־85 מיליון דולר. עם המשקיעים בחברה נמנות קרנות ההון סיכון הישראליות ג'נסיס וג'מיני, אך את רוב הסכום, 65 מיליון דולר, העבירה למודו קרן אלמונית. מטה החברה של מודו ממוקם בכפר סבא, והיא מחזיקה משרד מכירות באוסטריה, משרד עיצוב תעשייתי והנדסה מכנית בקוריאה ומרכזי פיתוח תוכנה בגליל ובקרואטיה. מודו היתה אמורה להשיק את הטלפון שלה לראשונה בסלקום החודש.

 

דב מורן סירב להגיד על הידיעה.

 

23תגובות
בטל שלח
 • לידיעתכם בכלכליסט - טקראנצ' ציטט אתכם, שזה כבוד.. (ל"ת)
  שוקי, (31.01.09)
 • זה מסוג החברות - או שתפשוט רגל או חברה של מיליארדים אין לי מושג מה השוק באמת רוצה / צריך (ולדעתי גם לרוב המומחים אין ממש מושג)

  מודו היא חברה שלא תשאר קטנה - או שתיסגר ותפשוט רגל או (שבתור ישראלי אני תפלל שיקרה) תהפך ל: "מיני נוקיה"

  זה מודל שונה ממודל של חברת סטרטאפ של 100/200 מליון דולר באקסיט.
  של, (31.01.09)
 • משהו שאתם מפספסים... הרעיון פה הוא לאפשר יכולת סלולרית לכל דבר, בכל מקום.

  תחשבו על להטמיע את הרכיב הקטנטן הזה בכל דבר אפשרי - רכבים, רמזורים, מקררים, טלוויזיות והדוגמאות אינסופיות... כל דבר קטן יקבל מן IP שניתן יהיה לדבר איתו בפלטפורמה אחידה.

  פתאום ישבר הסכר וכל המכשירים יוכלו לדבר אחד עם השני בצורה שקופה - והכל על בסיס קישוריות סלולארית.
  הרעיון שלהם לא פחות מגאוני.

  זה הולך לשנות לנו את העולם. (עד שימצאו קישוריות זולה יותר, ופחות מסרטנת)

  וחברים, אתם קצת מזלזלים בהם... עם כל הכבוד לידע והניסיון שלכם בעולם הטכנולוגי...
  אופיר, (29.01.09)
 • בהצלחה למודו וואו! איזה הישג! השקעה כזו מהענק הלוחש של הסלולר.
  מדהים שקוולקום השקיעו. הם עושים את זה לעיתים נדירות אחרי הרבה בדיקות ובחינות והשם דב מורן לא כל כך מדבר אליהם. אולי בגלל שקוולקום בוחנים כל השקעה לגופו של עניין והם נטולי אגו ולא מבלבלי שכל - הם גם שווים מה שהם שווים, 80 ביליון דולר והם מייצרים כל שנה רווחים של ביליונים. כמה רווח מייצרים כל משקיעי ההון סיכון שלנו ביחד בשנה? בעצם כל חברות ההיי-טק של ישראל בשנה? בעצם כל הטוקבקיסטים מעלה שמבינים בסלולר כאילו שאבא שלהם המציא את זה...
  אדם, NY, (27.01.09)
לכל התגובות