• תפריט
פרסום ושיווק

נמצאו חיידקי סלמונלה בביצים שיובאו לישראל; הצרכנים יתבקשו להשמידן

משרד הבריאות צפוי להוציא הנחיות לפיהן על הצרכנים להשמיד ביצים מיובאות שנרכשו על ידם. מדובר בביצים שיובאו מאוקראינה, שהקוד המוטבע עליהן מתחיל ב-UA

נורית קדוש ורוני זינגר 14:2506.01.16

ביצים שיובאו לישראל ושווקו לחנויות, נמצאו נגועות בחיידק סלמונלה. כך נודע ל"כלכליסט". בעקבות בדיקות שגילו את הימצאות החיידק, צפוי משרד הבריאות להוציא הנחיות לפיהן על הצרכנים להשמיד את הביצים שנרכשו על ידם, בעלות הסימון הספציפי שיפרסם המשרד.

מדובר בביצי מאכל מיובאות מאוקראינה, שהקוד המוטבע עליהן, לצד הגודל והתאריך, מתחיל באותיות UA, שרק לגביהן תחול ההנחיה.

 

חיידק הסלמונלה המצוי בלולים רבים מגיע גם לקליפות הביצים ולביצים עצמן והוא מושמד במגע עם חום, במסגרת פעולות בישול, טיגון ואפיה, אולם קיים סוג של סלמונלה העמיד פי 20-10 לחום. הקפאה או צינון אינם משמידים את החיידק.

 

החיידק הוא הגורם למחלת הסלמונלוזיס בבני אדם ובעלי חיים, כאשר הסימן הקליני העיקרי הוא דלקת בדרכי העיכול.

 

ביצים ביצים צילום: סי די בנק

 

כל משווקי הביצים בישראל מייבאים חלק מהביצים ממדינות שונות ובהן טורקיה וספרד. פיקוח על ביצי מאכל בישראל מתחלק בין משרד הבריאות למשרד החקלאות, כאשר משרד החקלאות אחראי על משקי ההטלה ועל תחנות המיון ואילו משרד הבריאות מפקח על שיווק הביצים.

 

תגובת משרד הבריאות ומשרד החקלאות לא נתקבלה עד כה.

 

 

13תגובות
בטל שלח
 • הכל כלול במחיר כולל השחיתות (ל"ת)
  27, (08.01.16)
 • מצטער שאני "מפריע" לכם ,זהו לא פוסט רגיל ,עניין של הצלת חיים.
  מצטער שאני "מפריע" לכם ,זהו לא פוסט רגיל ,עניין של הצלת חיים...
  צריכים את עזרתכם לנסיון הצלת חיים של רבים ,רבים....באמצעות שיתוף וחתימה על העצומה כנגד המתה של כ100 אלף כלבים וחתולים בכל שנה במדינת ישראל
  הפתרון שנתנה המדינה של ההוצאות להורג נובעת מאטימות נפש ,זלזול בעלי החיים ועצלנות.
  למרות שיש פתרונות ואלטרנטיבות שניתנות להשמה באופן יחסית פשוט לביצוע.גם מבחינה כלכלית בטווח הרחוק אף יהיה חסכון כלכלי על פי הרעיונות המוצעים.
  היכנסו,חיתמו ושתפו http://www.atzuma.co.il/againstkilling
  גלו נכונות ושתפו ל 2 חברים נוספים...יש הרבה חותמים אבל חסר שיתופים
  .
  דרך אגב הדבר נעשה בכספי המיסים שכולנו משלמים והופכת את אזרחי ישראל שותפים בפשע האיום הזה. בואו תשמיעו קולכם לשינוי המצב לטובה, באמצעות העצומה הזו.
  החתימות נעצרו בכ4307 כרגע.
  כמו כןןןןן מי שכבר חתמ\ה כנסו לדף הפעילות בקבוצת הפייסבוק כדי שנוכל לקדם עניינים ולקרום עור וגידם... https://www.facebook.com/groups/988304104569766/
  זקוקים למתנדבים\למתנדבות לקידום העצומה ...
  מי שאין לו זמן להתנדב גם שיתוף העצומה יכול לעזור!
  ______________________________________________________
  מי שיש לו בעיה עם הפוסט הזה.זו בעיה שלו\ה(בדרך כלל זה גברים משומה והם גם מעטים). ואני שואל אותם : אם מה שעושים לכלבים ולחתולים ,היו עושים לכם\ן ולמשפחות שלהם\ן ,גם אז הייתם\ן מתלוננים ???
  גיל אברהם, (07.01.16)
 • מאוקריה הפשיסטית לא צריך ליבא דבר.הרוצחים של 2 הסבים שלי ו2 הסבתות שלי קיבלו עיטורים הגבוהים ביותר באוקריה. אלה שטרם התפגרו,מקבלים פנסיות מוגדלות והטבות בביטוח בריאות.זה רשמי.
  אז אנא,בשבילי בבקשה,אל תקנו דבר וחצי דבר מתוצרת אוקריאה.
  rubi, (07.01.16)
 • בעיה נקודתית,יש יבוא מגביל מתורכיה זה שנים,לתנובה יש לובי חזק וזו התוצאה אין בעיה של יבוא מחו"ל, צריך רק להקפיד ולעמוד מסטנדרטים,בארץ אין מספיק ביצים ולכן ביקוש עולה על ההיצע ובמקרים כאלה אפשר לדפוק מחרים פרט למוצרים שבפיקוח וכאן בא ההמצאה ביצי חופש ,ביצים עם ויטמינים למהנים, מבדיקה שנעשתה במעבדות הראו שאין שום ערך מוסף לכל אותם הביצים שאנחנו מוכנים לשלם עבורם הון,בקיצור ישרא בלוף
  המסנדל, (07.01.16)
לכל התגובות