ישראל מתחברת לכלכלה
 

פרסום ושיווק

מילון כלכליסט
ביצים
ביצים 
צילום: בלומברג
מניות קשורות לכתבה

   

  נמצאו חיידקי סלמונלה בביצים שיובאו לישראל; הצרכנים יתבקשו להשמידן

  משרד הבריאות צפוי להוציא הנחיות לפיהן על הצרכנים להשמיד ביצים מיובאות שנרכשו על ידם. מדובר בביצים שיובאו מאוקראינה, שהקוד המוטבע עליהן מתחיל ב-UA

  נורית קדוש ורוני זינגר

  06.01.16, 14:25

  ביצים שיובאו לישראל ושווקו לחנויות, נמצאו נגועות בחיידק סלמונלה. כך נודע ל"כלכליסט". בעקבות בדיקות שגילו את הימצאות החיידק, צפוי משרד הבריאות להוציא הנחיות לפיהן על הצרכנים להשמיד את הביצים שנרכשו על ידם, בעלות הסימון הספציפי שיפרסם המשרד.  מדובר בביצי מאכל מיובאות מאוקראינה, שהקוד המוטבע עליהן, לצד הגודל והתאריך, מתחיל באותיות UA, שרק לגביהן תחול ההנחיה.

   

  חיידק הסלמונלה המצוי בלולים רבים מגיע גם לקליפות הביצים ולביצים עצמן והוא מושמד במגע עם חום, במסגרת פעולות בישול, טיגון ואפיה, אולם קיים סוג של סלמונלה העמיד פי 20-10 לחום. הקפאה או צינון אינם משמידים את החיידק.

   

  החיידק הוא הגורם למחלת הסלמונלוזיס בבני אדם ובעלי חיים, כאשר הסימן הקליני העיקרי הוא דלקת בדרכי העיכול.

   

  קראו עוד בכלכליסט:
  ביצים
  ביצים צילום: סי די בנק

   

  כל משווקי הביצים בישראל מייבאים חלק מהביצים ממדינות שונות ובהן טורקיה וספרד. פיקוח על ביצי מאכל בישראל מתחלק בין משרד הבריאות למשרד החקלאות, כאשר משרד החקלאות אחראי על משקי ההטלה ועל תחנות המיון ואילו משרד הבריאות מפקח על שיווק הביצים.

   

  תגובת משרד הבריאות ומשרד החקלאות לא נתקבלה עד כה.

   

   

   

  פרסום ראשון: 06.01.16, 14:25

   

   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי צרכנות פיננסית פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות