• תפריט
פרסום ושיווק

מורידים את הבוס משידור

ועדת תוכן הורידה מלוח השידורים של רשת ב' תוכנית רדיו בהגשת יוני בן-מנחם מחשש לניגוד אינטרסים. רשות השידור: "מדובר בניסיון של היו"ר לפגוע במנכ"ל בגלל סיבות אישיות"

רז שכניק, ידיעות אחרונות 10:4814.05.14

האם תחנת רדיו יכולה להפיל תוכנית של הבוס הגדול שלה? מתברר שברשות השידור מהלך כזה יכול לקרות. עובדה: ועדת התוכן של מליאת רשות השידור החליטה להסיר מלוח השידורים את התוכנית "מגזין המזרח התיכון‭,"‬ שמשודרת ברשת ב' בהגשת המנכ"ל יוני בן-מנחם. התוכנית משודרת שנים ארוכות, וכיום היא משובצת בימי שני ‭7-ב‬ בערב.

 

יוני בן מנחם יוני בן מנחם צילום: דוד וינוקור

 

בפאנל הקבוע של התוכנית נכללים שלושה עורכי דין, בהם עו"ד אמנון זכרוני. מקור ברשות מספר כי בפני ועדת התוכן הוצג מסמך שלפיו זכרוני ייצג את המנכ"ל בהליך משפטי פרטי, מה שמעורר חשש לניגוד אינטרסים. בן-מנחם לא הגיע לישיבת התוכן האחרונה, שקיבלה את ההחלטה בעניינו וקבעה כי יש להסיר את התוכנית מיידית. בוועדת התוכן, שבראשה עומד יו"ר הרשות אמיר גילת, מבקשים מבן-מנחם שיציג תוך חודש חלופה לתוכנית רדיו בנושא המזרח התיכון בפורמט אחר ובהובלת מגיש אחר. גורמים בהנהלה אמרו אתמול כי בן-מנחם מתכוון להגיש את התוכנית למרות החלטת ועדת התוכן.

 

מרשות השידור נמסר בתגובה: "מגזין המזרח התיכון הינה תוכנית מקצועית המארחת קשת רחבה של פרשנים ומומחים שונים. התוכנית משדרת למעלה ‭6-מ‬ שנים וזוכה לשבחים רבים. לאחר מינוי המנכ"ל, החליט הוועד המנהל של הרשות כי ימשיך לשדר את התוכנית. מדובר בניסיון נוסף של היו"ר לפגוע במנכ"ל בגלל סיבות אישיות. מדובר בהתנהלות ילדותית הנובעת לדעת המנכ"ל מקנאה אישית. זוהי דוגמה נוספת להתנהלותו הכושלת של היו"ר, אשר סיים את הקדנציה שלו, הפוגעת בשידור הציבורי ברשות השידור ובעובדיה. התנהלות זו, שכל מטרתה זריעת ריב, נעדרת הבנה בסיסית בתחום התוכן, בתחום הניהול והפיקוח ומעל הכל בתחום יחסי האנוש. עו"ד זיכרוני ייצג את מר בן-מנחם לפני שנים רבות בעניין אחד טרם מינויו למנכ"ל רשות השידור. מר בן-מנחם עיתונאי מזה עשרות שנים ותוכניתו מואזנת ומוערכת מאוד מאז התחלתה‭.

בטל שלח
    לכל התגובות