• תפריט
מדיה

בלעדי לכלכליסט

ערוצים 9 ו-10 ורשת הגישו הצעות לרכישת זכויות השידור למונדיאל

ערוץ 9 בשיתוף צ'רלטון הגישו את ההצעה הטובה ביותר לרכישת 14 משחקים תמורת כ-5 מיליון שקל. ואולם לפי החלטת מליאת רשות השידור, ניתן למכור את הזכויות רק לערוצים שנקלטים במסגרת עידן פלוס

אופיר דור 19:4827.04.14

ערוץ 10, זכיינית ערוץ 2 רשת, וערוץ 9 בשיתוף עם צ'רלטון הגישו לרשות השידור הצעות כספיות לרכישת זכויות השידור של חלק מהמשחקים מהמונדיאל הקרוב בברזיל, כך נודע ל"כלכליסט".

 

רשות השידור פרסמה עד היום שני מכרזים למכירת חבילה של 8-14 משחקים מהמונדיאל, אך אלו הסתיימו ללא הצעות בשל מחירי המינימום הגבוהים שדרשה עבור הזכויות, שנעו בין 450 אלף שקל למשחק בשלב הבתים המוקדם ל-600 אלף שקל עבור משחק ברבע הגמר. בסוף השבוע האחרון החלה הרשות בסיבוב התמחרות במסגרתו הערוצים התבקשו להגיש הצעות כספיות לרכישת המשחקים ללא מחיר מינימום.

 

איצטדיון קורטיבה בברזיל איצטדיון קורטיבה בברזיל צילום: אי פי איי

 

ההצעה הגבוהה ביותר התקבלה על ידי ערוץ 9 וצ'רלטון, שהציעו לרכוש 14 משחקים תמורת כ-5 מיליון שקל. במסגרת ההסדר ישודרו המשחקים במקביל בערוץ 9 בפורמט רגיל ובפורמט HD בערוצי הספורט של צ'רלטון. גם בערוץ 9 ערוכים לעבור לשידור בפורמט HD אך טרם קיבלו אישור לכך ממועצת הכבלים והלוויין.

 

עם זאת, קיימת בעייתיות בהצעה של ערוץ 9 וצ'רלטון מכיוון ששני הערוצים אינם זמינים כיום לקליטה במסגרת שידורי החינם בעידן פלוס. לפי החלטת ועדת התוכן של מליאת רשות השידור, ניתן למכור את זכויות השידור למשחקים רק לערוצים שמשודרים בעידן פלוס. החלטה זאת נועדה לאפשר גם למי שאינו מנוי ל-yes ו-HOT לצפות בכל המשחקים.

קיימת אפשרות אף כי קלושה יחסית שערוץ 9 יעלה לשידור בעידן פלוס עד לשריקת הפתיחה של המונדיאל בעוד חודש וחצי. הבעיה היא שכדי להרחיב את מספר הערוצים בעידן פלוס צריכה הרשות השנייה, המפעילה את המערך, להכניס לשימוש משדר נוסף.

 

העלות של הפעלת משדר נוסף גבוהה ואמורה להתחלק בין כמה ערוצים שירצו להצטרף למערך ולא ליפול על כתפיו של ערוץ אחד. כרגע לא ברור כמה ערוצים מעוניינים להתחלק בעלות העלאת משדר נוסף.

 

אם תיפסל ההצעה של ערוץ 9 וצ'רלטון, תצטרך הרשות לבחור בין ההצעות של רשת וערוץ 10. ברשת הציעו לרכוש 9 משחקים מהמונדיאל ובערוץ 10 הציעו לרכוש 11 מתוך 64 המשחקים. 

בטל שלח
    לכל התגובות