• תפריט
מדיה

עיתונאי רשות השידור דורשים מארדן לחשוף את הדו"ח הסודי

בעקבות חשיפת "כלכליסט", דורשים העיתונאים מהשר להציג את הדו"ח שהוביל להקפאת הרפורמה ברשות

אופיר דור 09:0221.08.13

"מדינת ישראל ניהלה מו"מ עם נציגי העובדים לשם השלמת החתימה על הסכמי הרפורמה ברשות השידור ובידה השנייה פעלה להכנת דו"ח סודי, שמטרתו לסכל את אותם הסכמים". כך נכתב במכתב חריף שהעבירו אתמול אגודות העיתונאים בירושלים ובתל אביב בשם עיתונאי רשות השידור לשר התקשורת גלעד ארדן. המכתב נשלח בעקבות חשיפת "כלכליסט" השבוע של עבודת ייעוץ חיצונית שהוצגה לארדן ואשר היתה אחד הגורמים שהובילו להקפאת הרפורמה ברשות השידור בחודש שעבר.

ארדן. "התנהגות לא דמוקרטית" ארדן. "התנהגות לא דמוקרטית" צילום: עמית שעל

העבודה מראה את הסעיפים הרבים שהושמטו מהרפורמה, שנוסחה במקור ב־2007, בהתבסס על המלצות חברת הייעוץ TASC, לאורך המשא ומתן הארוך על יישומה בין ארגוני העובדים והנהלת רשות השידור. מסקנת העבודה, שנכתבה ביוני האחרוןהיא שרשות השידור נמצאת לקראת חתימה על "חצי רפורמה". מחברי העבודה העריכו כי במתווה הנוכחי של הרפרומה, רשות השידור צפויה לחזור ולהיקלע לגירעון תקציבי עד 2017.

 

אגודות העיתונאים מובילות בשבועות האחרונים מאבק נגד החלטתו של ארדן להקפיא את הרפורמה ולבחון פתרונות חלופיים כמו סגירת רשות השידור ופתיחתה מחדש במתכונת חדשה. במכתב שנשלח אתמול דורשות האגודות לחשוף את המסמך. לטענתן, "לשכת כבוד השר מגוננת על דו"ח שאינו נגיש לקריאה למי שנפגע ממנו. מדובר בהתנהגות שאינה מקובלת במשטר דמוקרטי". לטענת עיתונאי הרשות, "הדו"ח מטיל דופי בעובדים וכולל נתונים שלחלקם אין קשר למציאות, בלשון המעטה".

 

תגובה אחת
בטל שלח
  • השידור הציבורי. אתם זוכרים את שנות השמונים? בשנות השמונים הכל התחיל להיות פלסטיק.. הייתה תקופה בה הכל התחיל להיות מודרני כזה... וזה המשיך לשנות ה90 ... התקופה הזאת התאפיינה בהוצאת פריטים מהביית והחלפתם בפריטים של האופנה החדשה...ואלטיזעכן קנו.. קנו.. וקנו.. בשנות ה2000 התחילו להבין שהאייטיז והנייטיז לא היו משהו...וכולם התחילו ללכת לשוק הפישפישים לקנות באלפי שקלים את הפריטים שהם זרקו באייטיז ובנייטיז...
    וינטג'.. קוראים לזה...
    שורה תחתונה, אנחנו עלולים לשלם מחיר יקר מאוד בעתיד בגלל סגירת השידור הציבורי... יקר מאוד...כמו שאנחנו משלמים היום על מכירת ים המלח, כמו שאנחנו משלמים היום על הפרטת הפנסיות, כמו שאנחנו משלמים היום על הענקת מחצבי הגז לתשובה יצחק שמימן את הקידוחים באמצעות תיספורת לחוסכי הפנסיות בסך 1.4 מליארד שקל. יש לי תחושה שטייקונים זוממים על השטח של רשות השידור בתל אביב שלידה מוקמת שכונת היוקרה- שרונה..
    מיכל כהן., (24.08.13)