ישראל מתחברת לכלכלה
 

פרסום ושיווק

מילון כלכליסט

אסף אבידן 
צילום: דודי חסון
מניות קשורות לכתבה
   

  קשת תפצה את אסף אבידן

  הזכיינית חויבה לשלם לזמר 85 אלף שקל בשל שימוש בשיר שלו בפרומו ל"האח הגדול"

  יצחק דנון

  23.05.13, 09:48

  בית המשפט המחוזי בתל אביב חייב השבוע את שידורי קשת לפצות את הזמר אסף אבידן ב־85 אלף שקל בשל שימוש שעשתה הזכיינית בשיר של אבידן ללא רשותו במסגרת פרומו לתוכנית "האח הגדול".

  קראו עוד בכלכליסט:

   

  השיר "Maybe You are" שודר על ידי קשת כפרומו לאחד מפרקי הסיום של הריאליטי, במרץ 2011. במסגרת התביעה טען אבידן כי השימוש בשירו פגע במוניטין שלו, היות שיש רבים הרואים ב"האח הגדול" תוכנית נמוכה ורדודה.

   

   

  אסף אבידן. סולד מתכניות ריאליטי
  אסף אבידן. סולד מתכניות ריאליטי צילום: דודי חסון

   

  אבידן הדגיש כי הוא עצמו סולד מתוכניות ריאליטי ולא רוצה להיות מקושר לתוכנית, וביקש לחייב את קשת בפיצוי של 300 אלף שקל. בתגובה לתביעה הודתה קשת כי עשתה בשיר שימוש ללא רשותו של אבידן, אך טענה כי הטעות נעשתה בתום לב וכי שידור השיר הופסק פחות מ־24 שעות מרגע פנייתו של אבידן אליה.

   

  לדברי קשת, הטעות נבעה מכך שזכויותיו של אבידן מנוהלות באקו"ם, שעמה יש לה הסכם כולל, ואולם זכויות הביצוע וההפקה של תקליטו של אבידן לא נמסרו על ידיו לאיגוד כלשהו. לצד מתן הפיצוי קבע השופט ד"ר עמירם בנימיני כי לא נראה שקשת הפיקה רווח ממשי מהפרת הזכויות, היות שאין מדובר בשימוש לצורכי פרסומת מסחרית.

   

   

   

  פרסום ראשון: 23.05.13, 09:48

   

  [Calcalist300600b]
   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי צרכנות פיננסית פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות