• תפריט
פרסום ושיווק

ארגון שח"ם דורש מהמפיקים לשלם לשחקנים לפי תעריף מעודכן

יו"ר הארגון, אוהד קנולר פנה למנכ"ל ערוץ 10 כדי שיתערב באחת ההפקות המצולמות עבור הערוץ. המפיקים: "הם העלו את התעריף חד־צדדית"

תמר וילרפורט 08:4820.02.13
יו"ר ארגון שחקני המסך (שח"ם) אוהד קנולר פנה אתמול למנכ"ל ערוץ 10 רפי גינת כדי שיתערב באחת ההפקות המצולמות עבור הערוץ. לטענת קנולר, חברת ההפקה העומדת מאחורי הסדרה מסרבת לעמוד בהסכם שעליו חתם הארגון מול איגוד המפיקים, ולעדכן את תעריפי המינימום המשולמים לשחקנים בתוספת המדד ועוד 2%.
אוהד קנולר. ביקש מערוץ 10 להתערב אוהד קנולר. ביקש מערוץ 10 להתערב צילום: צביקה טישלר

 

הפנייה באה על רקע סכסוך המתנהל בימים אלה בין שח"ם לבין איגוד המפיקים. בשח"ם טוענים כי המפיקים מסרבים לעדכן את שכרם בהתאם להסכם שנחתם בין הצדדים. "איגוד המפיקים פנה אלינו לאחרונה וביקש שלא נעלה את שכר השחקנים בגלל מצב הטלוויזיה", אמר אתמול ל"כלכליסט" מנכ"ל שח"ם שחר בוצר. "הסכמנו לבקשה ודחינו את עדכון התעריפים, אך לאחר שהאיגוד התעלם מאיתנו ולא ענה למכתבים ששלחנו לו, החלטנו לעדכן את התעריף. אנו חשים שיש צורך להגן על שחקנים צעירים. הרי השחקנים הראשיים סוגרים באמצעות הסוכנים שלהם תעריפים גבוהים מתעריפי המינימום שבהסכם".

 

על פי התעריף המעודכן, עומד תעריף המינימום של שחקן בתפקיד ראשי בטלוויזיה על 3,122 שקל ליום צילום, לעומת תעריף של 3,012 שקל בשנה שעברה. שכרו של שחקן בתעריף שאינו ראשי עודכן על ידי הארגון מ־2,270 שקל ב־2012 ל־2,353 שקל.

 

יו"ר איגוד המפיקים אסף אמיר אמר כי ארגון השחקנים העלה את התעריף באופן חד־צדדי. "כבר 3–4 שנים שאנחנו מעלים בעקביות את שכר השחקנים על פי ההסכם, אף שתקציבי ההפקה לא עולים בהתאם. ביקשנו מהשחקנים לאחד כוחות ולא לחשוב רק על עצמם, אנחנו תמיד פתוחים למו"מ".

 

מערוץ 10 נמסר: "אנו עובדים בשיתוף פעולה מלא עם שח"ם, אנו מקפידים לכבד את ההסכמים שחתמנו עם האיגוד ועומדים בכללי הרשות השנייה .

 

10תגובות
בטל שלח
 • די לניצול!, כל הכבוד שח"ם, מזל שיש אותכם! (ל"ת)
  יעל חרמון, (20.02.13)
 • מפיק הוא מפיק הוא מפיק עלי להזכיר למר אמיר הנכבד וכדאי שיעביר המידע ויפרסם אותה בחוברת 'המדריך המלא למפיק הנצלן חלק א', שבסיס היצירה עומד לו היוצר (או יושב אם כי בארץ התנאים לא משהו אז הוא בד"כ עומד) - לפני המפיק קיים לו השחקן ובלעדיו אין יצירה לא דרמה ולא קומדיה וההתנהלות של איגוד המפיקים מזכירה יותר כרגע פארסה אלימה במיוחד!
  על החתום נ' שחקן מודאג
  נדי, (20.02.13)
 • באמת? המפיקים פתוחים למו"ם, וכשהם לא- הם מאיימים על שחקנים שיחליפו אותם/ שישרפו אותם בשוק העבודה/ שהם לא יעבדו יותר בעיר הזאת...
  המפיקים פתוחים למו"ם בימים שנוח להם, יצא שבחודשים האחרונים לא היה כל כך נוח...
  המפיקים רוצים לעבוד עם שחקנים, רק שאם אפשר- שהשחקנים ישלמו להם עבור ה"זכות" לעבוד.
  שרית וינו אלעד, (20.02.13)
 • Viva la revolution !! כל הכבוד שח"ם כל הכבוד לשח"ם!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...

  שחקנים- בלי פחד!! תדרשו את המגיע לכם!
  לין לאור, (20.02.13)
לכל התגובות