ישראל מתחברת לכלכלה
 

פרסום ושיווק

מילון כלכליסט
הפגנת עובדי ערוץ 10 (ארכיון)
הפגנת עובדי ערוץ 10 (ארכיון) 
מניות קשורות לכתבה
   

  "ביקשנו לפרוס חוב של 45 מיליון שקל ויצאנו עם דרישה לשלם 345 מיליון שקל"

  כך תוקפים בכירים בערוץ 10 את המתווה להסדר החוב: "אם הדרישות החדשות שדלפו לתקשורת נכונות, הערוץ ייסגר ב-31 בדצמבר". ראשי הערוץ ייפגשו הערב עם חברי ועדת לוקר

  שלי פריצקר

  04.11.12, 14:00

  "נכנסנו לוועדת לוקר עם בקשה לפרוס חוב ישן של 45 מיליון שקל ויצאנו עם דרישה לשלם 345 מיליון שקל", כך תוקפים בערוץ 10 את המתווה להסדר החוב. "אם הדרישות החדשות שדלפו לתקשורת נכונות, הערוץ ייסגר ב-31 בדצמבר".  קראו עוד בכלכליסט:

  ראשי הערוץ ייפגשו הערב (ב') עם הוועדה שמינה שר האוצר יובל שטייניץ לגיבוש הסדר חוב בראשות מנכ"ל משרד ראש הממשלה הראל לוקר. על פי ההסדר שגובש ואשר פורסם הבוקר ב"כלכליסט" המדינה תלווה לערוץ 65 מיליון שקל לכיסוי חובות העבר, אותה הוא יצטרך להחזיר בתשלומים החל מינואר הקרוב. תמורת ההלוואה וקבלת רישיון שידורים בסוף השנה, בעל המניות רון לאודר יצטרך להזרים למעלה מ-60 מיליון שקל ובנוסף להעמיד ערבויות בהיקף כולל (עם הרישיון) של כ-300 מיליון שקל. בנוסף הערוץ יצטרך לשלם במיידית סכום של 45 מיליון שקל הכולל את החובות השוטפים על דמי זיכיון ותמלוגים שצבר בשנתיים האחרונות ואת דמי ההפצה על "עידן פלוס".

   

  רון לאודר, בעל המניות הדומיננטי בערוץ 10
  רון לאודר, בעל המניות הדומיננטי בערוץ 10 צילום: רוני שיצר

   

  "ועדת לוקר קיבלה מנדט לגבש בתוך 45 יום פתרון לפריסת חוב של 45 מליון שקל. לאחר 70 ימים של דיונים ועדת לוקר מדליפה לתקשורת שהיא מוכנה לפרוס את החוב בתמורה לדרישות חדשות של תשלום מיידי של 45 מליון שקל ומתן בטחונות נוספים בסך כולל של 300 מליון שקל. זאת למרות כל הנתונים והניתוחים העסקיים הכלכליים שמונחים לפניה לגבי מצבו של הערוץ. כנראה שבוועדת לוקר מבינים שהמשימה אינה לפתור את שאלת פריסת החוב והרישיון, אלא להביא לסגירת ערוץ 10 תוך טשטוש המניעים לכך", תוקף בכיר בערוץ. "הדרישות החדשות אינן מעוגנות במציאות הכלכלית של ענף הטלוויזיה ובמצבו העסקי והכלכלי של ערוץ 10 ויביאו לסגירת הערוץ".

   

  מטעם בעל המניות הדומיננטי של הערוץ רון לאודר נמסר: "אנחנו מתרשמים שבוועדת לוקר מודעים היטב לכך שרון לאודר הוא עמוד התווך המרכזי של הערוץ ולכן עושים שם את כל המאמצים בכדי להבריח אותו".

   

  פרסום ראשון: 04.11.12, 14:00

   

  [Calcalist300600b]
   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי צרכנות פיננסית פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות