ישראל מתחברת לכלכלה
 

פרסום ושיווק

מילון כלכליסט
נערכים לבחירות (ארכיון)
נערכים לבחירות (ארכיון) 
צילום: שאול גולן
מניות קשורות לכתבה
   

  רשת נגד שידור תעמולת בחירות בחינם

  זכיינית ערוץ 2 לרשות השנייה: "המפלגות נהנות ממימון רחב היקף, אין סיבה מדוע לא ישלמו על זמן אוויר המוקצה להן"

  שלי פריצקר

  28.10.12, 17:15

  זכיינית ערוץ 2 רשת נגד שידור תעמולת בחירות בחינם. במכתב ששלחה הזכיינית לרשות השנייה עם העתק ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט אליקים רובינשטיין היא דורשת לבטל את החובה על זכייני הערוצים המסחריים לשדר שידורי התעמולה ללא תמורה בטענה כי הדבר פוגע בהכנסותיה.  בחודש הקרוב

  תיפגש הרשות השנייה עם ועדת הבחירות המרכזית על מנת לקבוע את זמני השידור בערוצים המסחריים. התשדירים יחלו 14 יום לפני מועד הבחירות.

   

  ברשת דורשים לחייב את הזכיינית לשדר עד 25% מסך הזמן המוקצה לשידורי התעמולה בערוצים המסחריים. בנוסף לשדר בשעות השידור שמקצה ערוץ 2 לשידורי הטלוויזיה החינוכית בצהריים שהינו ערוץ ממשלתי, או לחילופין לשלם על  זמן האוויר המוקצה לשידורי התעמולה.

   

  כפי שנכתב ב"כלכליסט" זכייניות הטלוויזיה המסחרית צפויות להפסיד מיליוני שקלים הכנסות מפרסום, הערכות אשר מתבססות על זמני השידור שנקבעו לתעמולה ב-2009 – 6 בערב בערוץ 10 ו-11 בלילה בערוץ 2. לטענת רשת הנזק הכספי הישיר שנגרם לרשת באותן בחירות נאמד בכ-2.5 מיליון שקל.

   

  "זו הפעם השלישית בתקופת הזיכיון הנוכחית (והפעם השישית מאז היווסדה של רשת) בה נאלצת רשת להקדיש זמן משידוריה לטובת תעמולת בחירות ולוותר על הכנסותיה", כותבת הזכיינית. "אנו מצויים בעיצומו של משבר כלכלי חסר תקדים, וזקוקים לכל הכנסה על מנת לשמור על המשך קיומנו".

   

  עוד היא מוסיפה כי "המפלגות נהנות ממימון רחב היקף (כ-250 מיליון שקל), איננו רואים כל סיבה מדוע לא ישלמו על זמן אוויר המוקצה להן".

   

  פרסום ראשון: 28.10.12, 17:15

   

  [Calcalist300600b]
   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי צרכנות פיננסית פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות