ישראל מתחברת לכלכלה
 

פרסום ושיווק

מילון כלכליסט
הראל לוקר, מנכ"ל משרד ראש הממשלה. בראש הצוות המיוחד
הראל לוקר, מנכ"ל משרד ראש הממשלה. בראש הצוות המיוחד 
צילום: עמית שעל
מניות קשורות לכתבה
   

  בוטלה פגישה לפתרון סוגיית חובות ערוץ 10: לא העביר את הנתונים הכספיים הדרושים

  מתיחות בין ערוץ 10 לצוות שמינה האוצר לגיבוש הסדר לחובותיו הביאה לביטול פגישה מכרעת שתוכננה להיום. ביום ג' יפוג האולטימטום להסדר

  שלי פריצקר

  11.10.12, 09:15

   בפתחו של שבוע מכריע בעניין ערוץ 10, מחריפה המתיחות בין הערוץ לבין הצוות שמונה לפתרון בעיית חובותיו בהיקף 60 מיליון שקל. פגישה מכרעת שהיתה אמורה להתקיים היום, בין הצוות בראשות מנכ"ל משרד רה"מ הראל לוקר לבין נציגי ערוץ 10, נדחתה לאחר שלדברי גורמים בצוות, הערוץ לא העביר נתונים כספיים כפי שהתבקש.

  קראו עוד בכלכליסט:

  ביום שלישי יפוג האולטימטום שנקבע לגיבוש הסדר החוב, לאחר שמועד חילוט הערבויות של הערוץ שיועד ל־2 בספטמבר נדחה ב־45 יום כדי לנסות ולמצוא בזמן הזה פתרון. עם זאת, למרות המתחים, על פי ההסכם המסתמן, חובות העבר של הערוץ בהיקף 60 מיליון שקל ייפרסו על פני תקופה של חמש שנים. עדיין קיימת מחלוקת בנוגע לתשלום החובות השוטפים שצבר הערוץ בשנתיים האחרונות (2011-2012) אותם הוא נדרש לשלם באופן מיידי.  היקף החוב עומד על 40 מיליון שקל, אשר נחלקים בין דמי זיכיון ותמלוגים בסכום כולל של 25 מיליון שקל, והשאר דמי הפצת שידורים על גבי ממיר עידן פלוס.

   

   

  מנכ"ל משרד ראש הממשלה הראל לוקר. בראש הצוות המיוחד
  מנכ"ל משרד ראש הממשלה הראל לוקר. בראש הצוות המיוחד צילום: אריאל בשור

   

  בערוץ 10 טוענים כי לפי הודעת שר התקשורת בתחילת השנה בוועדת הכלכלה, אמורה הממשלה להעביר בכנסת את חוק איחוד הרגולטורים (הרשות השנייה ומועצת הכבלים והלוויין) וכתוצאה מכך היו אמורים להתבטל דמי הזיכיון של הזכיינים כבר ל־2012. בנוסף נטען כי ישנה הבטחה להפחתת דמי התמלוגים כפי שנעשה בכבלים ובלוויין, שהחל משנה הבאה יבוטלו. בנוגע לדמי ההפצה נטען כי מדובר בתקנות שכלל לא אושרו בכנסת. ככל הנראה בערוץ 10 מוכנים לשלם את החוב השוטף בגין דמי זיכיון ותמלוגים בהיקף 25 מיליון שקל במועד קבלת הרישיון ב־2013. 

   

  רון לאודר, מבעלי ערוץ 10. צפוי להגדיל את חלקו
  רון לאודר, מבעלי ערוץ 10. צפוי להגדיל את חלקו צילום: רוני שיצר

   

  כדי שהערוץ יוכל לקבל רישיון בתום תקופת הזיכיון שלו ב־2013, נדרש שינוי חקיקה. המועד להגשת בקשה לרישיון הסתיים בתחילת השנה. הערוץ הגיש בקשה אולם היא לא אושרה בשל חובות הערוץ. עם הסדרת החוב בכוונת בעל המניות הדומיננטי בערוץ, רון לאודר (25%) ,להזרים לערוץ 60 מיליון שקל והוא צפוי להגדיל את חלקו ל־49%. מערוץ 10 לא התקבלה תגובה לידיעה.

   

  פרסום ראשון: 11.10.12, 09:15

   

  [Calcalist300600b]
   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי צרכנות פיננסית פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות