ישראל מתחברת לכלכלה
 

פרסום ושיווק

מילון כלכליסט
השחקן איתי שגב, זוכה עונת הישרדות VIP
השחקן איתי שגב, זוכה עונת הישרדות VIP 
צילום: אלכס קולומויסקי
מניות קשורות לכתבה
   

  "אנחנו מעדיפים לא להיות בישראל מאשר לעבוד עם ערוץ 10"

  נציגת Castaway, בעלת פורמט "הישרדות", מתחה ביקורת קשה על התנהלות ערוץ 10 במסגרת הקרב המשפטי בין הערוץ לרשת על זכויות הפורמט בישראל

  שלי פריצקר

  12.09.12, 08:40

  “אנחנו מעדיפים שלא תהיה לנו טלוויזיה בישראל מאשר לעבוד עם ערוץ 10. הם חיים ב'קוקו לנד'. גם לא שילמו לנו, ולא ענו למיילים שלנו. אנחנו לא סומכים עליהם ואין סיכוי שנמשיך לעבוד איתם בעתיד".  את ההתבטאויות החריפות האלה השמיעה עו"ד דברה ג'ין דווי, נציגת מפתחת "הישרדות", החברה הבריטית Castaway, בדיון שהתנהל ביום שלישי שעבר בבית המשפט המחוזי בתל אביב במסגרת הקרב בין ערוץ 10 לזכיינית ערוץ 2 רשת על הפורמט.

   

  כזכור בתחילת אוגוסט הודיעה רשת כי רכשה את הפורמט המשודר זה שש עונות בערוץ 10. ראשי הערוץ לא הסכימו לוותר על זכויות השידור של הפורמט המצליח ועתרו לבית המשפט כדי למנוע את העברת התוכנית לרשת.

   

  איתי שגב, הזוכה בגמר "הישרדות", ששודר לפני שבועיים בערוץ 10
  איתי שגב, הזוכה בגמר "הישרדות", ששודר לפני שבועיים בערוץ 10 צילום: אלכס קולומויסקי

   

  דווי, שמסרה תצהיר מטעם Castaway במסגרת התביעה, נחקרה בבית המשפט בחקירה נגדית על ידי פרקליטו של ערוץ 10 עו"ד ברוך כצמן ממשרד הרצוג פוקס נאמן. דווי טענה כי החברה הבריטית החליטה להפסיק את ההתקשרות עם הערוץ בשל מוסר התשלומים הירוד שלו והיחס שלו לפורמט.

   

  "ערוץ 10 יצא מהתמונה אחרי עונה 6, הם לא ענו למיילים שלנו במאי ובתחילת יוני והחלטנו שזהו, מפני שהם התחילו לשדר את התוכנית מבלי לשלם אפילו את החלק הראשון של הרישיון", אמרה דווי. לדבריה, מייל ששלחה החברה לערוץ ב־28 ביוני הודיע לו כי רישיונו לשדר את התוכנית מבוטל אחרי שלא ענה למיילים ולא העביר את הכסף. "הכדור היה במגרש שלהם והם לא עשו כלום". מהדיון עולה כי עלות הרישיון לעונה להפקת "הישרדות" עומדת על 100 אלף יורו.

   

  השופט גדעון גינת שאל את דווי אם יש אפשרות להחזיר את הגלגל לאחור, ובכל זאת לאפשר לערוץ 10 להמשיך עם הפורמט. היא ענתה כי הם לא יכולים לעבוד יותר עם הערוץ. "שילוב של דברים אומר לנו שאנחנו באמת לא יכולים לסמוך על ערוץ 10... המותג הזה יקר לנו מאוד... זה לא רק הכסף. שמענו על דברים שהם עשו מאחורי גבנו... זו פשוט חרפה לעשות ככה עסקים".

   

  בתוך חודש אמורים ערוץ 10 ורשת להגיש סיכומים לבית המשפט, שאמור לקבל החלטה בנושא לקראת נובמבר.

   

  עו"ד כצמן מסר בתגובה בשם ערוץ 10: "לקאסטווי מעולם לא היו טענות על הפורמט כלפי ערוץ 10. החברה נמצאת בהליך משפטי ותקבל תביעה כספית גדולה על הנזקים שגרמה לערוץ. מרבית הטענות שהיא העלתה על הפרות מצד הערוץ היו חסרות חשיבות, אך לפתע זכו לממדים משמעותיים, לאחר ההתקשרות עם רשת".

   

  פרסום ראשון: 12.09.12, 08:40

   

  [Calcalist300600b]
   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי צרכנות פיננסית פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות