• תפריט
פרסום ושיווק

עיני: "מישהו החליט מסיבה לא עניינית לסגור את ערוץ 10"

יו"ר ההסתדרות לעובדי הערוץ בישיבת חירום: "אם לאוצר היו שיקולים אמיתיים - אפשר היה לפתור את הסיפור ברבע שעה"

שלי פריצקר 12:5329.08.12

"ניהלתי משאים ומתנים עם מספרים הרבה יותר גדולים ומעולם לא ראיתי התנהלות כזו של האוצר. מישהו החליט מסיבה לא עניינית לסגור את ערוץ 10. אם היו שיקולים אמיתיים -  אפשר היה לפתור את הסיפור ברבע שעה". כך אמר היום (ד') יו"ר ההסתדרות עופר עיני לעובדי ערוץ 10.

עיני אמר את הדברים בישיבת חירום נוספת של עובדי ערוץ 10 עימו, זאת בעקבות החלטת דירקטוריון ערוץ 10 מאמש להוציא לפועל מיידית את התוכנית לפיטורי 150 עובדים. עיני חזר על ההנחיה לעובדים לא לקבל את מכתבי הפיטורים המתוכננים להגיע ל-150 מכ-600 עובדי הערוץ, חברת החדשות ונענע 10.

"הסיפור הוא מאוד פשוט, יש חוב של 60 מיליון שקל מתוך זה חוזר 15 מיליון שקל ויש מלא פתרונות אבל לא מה שהציע שר האוצר - דחייה של 60. אין לו מנדט לדחות, הוא גם עוד לא פנה בעניין לרשות השנייה. מה שהוא אומר בעצם שהם רוצים את החודשיים האלו כדי למרוח ולהביא לסגירת הערוץ".

 

עובדי ערוץ 10 מפגינים אמש עובדי ערוץ 10 מפגינים אמש צילום: מיקי אלון

 

"מישהו החליט כנראה לסגור את הערוץ. לוח הזמנים הוא צפוף. מחר תתכנס הרשות השנייה והיא תקבל החלטה לחלט ביום ראשון את הערבויות. יש פה משחק מלוכלך, אבל יש גבול, יש פה אנשים שמתפרנסים. יש פה פגיעה קשה בחופש העיתונות".

 

עיני הוסיף כי דיבר עם ועדי עובדים, אנשי מרכז ליכוד וגם עם גורמים במשרדי הממשלה, וכולם הביעו תמיכה בהשארת הערוץ. "אני אעשה הכל שערוץ 10 לא ייסגר ואני מקווה שבסוף יהיה איזה פתרון שמישהו מלמעלה כנראה תוקע אותו. מישהו שיבין שיש לו יותר מה להפסיד מאשר להרוויח".

 

ועד העובדים מסר אתמול בעקבות ההחלטה, כי הוא דוחה את ההודעה ומנחה את העובדים לא לקבל את מכתבי הפיטורים ולא להתייצב לשימועים אליהם יזומנו.

 

אסיפת עובדי ערוץ 10, עם לונדון וקירשנבאום אסיפת עובדי ערוץ 10, עם לונדון וקירשנבאום צילום: גיא קרן

 

"עבורנו קיימות רק שתי אפשרויות", נמסר מהוועד, "המשך עבודה מלאה, מבלי שיפוטר ולו עובד אחד, או התפטרות קולקטיבית והחשכת מסך. אנו קוראים לחברי הדירקטוריון שתסכולם מהמשבר המתמשך מובן, לנתב את זעמם לשר הממשלה האחראים לו ולא לפגיעה - ערב ראש השנה - במשפחות המתפרנסות מן הערוץ", נמסר.

 

בתוך כך, ישיבת דירקטוריון חדשות 10 שהתקיימה אמש הופסקה לאחר שנציגי הציבור הודיעו כי בנסיבות אלה הםאינם יכולים למלא את תפקידם כראוי וכי ברצונם לשקול את המשך כהונתם.

 

ביום ראשון הקרוב אמורה הרשות השנייה לחלט את ערבויות הערוץ בגובה 43 מיליון שקל לתשלום החובות בהיקף 64 מיליון שקל על דמי זיכיון ותמלוגים. שלשום נפגשו נציגי הערוץ עם שר האוצר במטרה להגיע להסדר חוב, אולם השר הציע לדחות את מועד החילוט בחודשיים ובזמן הזה לבחון אם ניתן להגיע להסדר חוב.

10תגובות
בטל שלח
 • On-Air Talent They pay their on-air talent over NIS 100k per month and then expect a government bailout. How absurd is that? Not with MY tax money
  רפי, (30.08.12)
 • עיני לא עיניני נו באמת מר עיני. האם אתה חושב שיש לך עסק עם ציבור מטומטם?
  התנהלות עיסקית לא מקצועית. תשלומי שכר גבוהים ללא קשר להכנסות. זה לא עיניני?
  כעת ניתן להבין כיצד אתה מנהל את "מאבקי עובדי נמל אשדוד". כסף אינו חשוב במיוחד שאינו יוצא מכסך אלה מכסם של אחרים.
  על כן צא ובדוק והצע הצעות עיניניות אם בכלל אתה מסוגל כיצד מצילים את מקום עבודתם של עובדי פניציה. לא את המשכורות הנפוחות של לונדון וקירשנבאום.
  חוסיין אובמה, (30.08.12)
 • גם אני חושב שחוב צריך לשלם אבל.... הטיעון הזה לא עומד מול הטייקונים שלא ישלמו את החובות שלהם ומול הבנקים וקופות הפנסיה הגזולות. במקום לפעול נגד הבעיות העקריות שלנו נהייתם צדקנים על מי שמדווח על החולי שלנו. מישהו שאל את עצמו למה עדיין קיים מונופול המלט והתחבורה ? שיטפלו ומייד בשורשי הבעיות ולא במי שמדווח עליהם.
  יובל, (30.08.12)
 • דחוף: יש צורך בתוכנית מימון ותמיכה במשכורות העתק של ערוץ 10 וככל הנראה הפוסט הזה לא יוצג! והמבין יבין
  ויפה שעה אחת קודם, (29.08.12)
לכל התגובות