• תפריט
פרסום ושיווק

המדינה רוצה לשכור יחצ"ן שיילחם במתנגדי המאגר הביומטרי

בג"ץ מתח שלשום ביקורת חריפה על היערכות משרד הפנים לפיילוט. השופטים קבעו כי מתווה הפיילוט צריך לכלול מדדים ברורים להצלחה ולכישלון, לבחון את עצם נחיצות המאגר ולבדוק חלופות אפשריות

תומר אביטל 09:2025.07.12
הרשות הביומטרית לא חוסכת אמצעים כדי להילחם במתנגדיה בזירה התקשורתית: מבדיקת "כלכליסט" עולה כי הרשות, שבראשה עומד גון קמני, מבקשת לשכור את שירותיו של משרד יחסי הציבור ארד תקשורת של אייל ארד כדי שיתווה את האסטרטגיה התקשורתית של המאגר הביומטרי השנוי במחלוקת. לשם כך פנתה הרשות לאוצר כדי לקבל אישור למסגרת התקשרות בסכום של 150 אלף שקל לפרויקט שיימשך לכל היותר שנה. בתוך כמה שבועות אמור להתחיל הפיילוט של המאגר.
מכשיר ביומטרי מכשיר ביומטרי צילום: בלומברג

 

שלשום מתח בג"ץ ביקורת חריפה על היערכות משרד הפנים לפיילוט. השופטים קבעו כי מתווה הפיילוט צריך לכלול מדדים ברורים להצלחה ולכישלון, לבחון את עצם נחיצות המאגר ולבדוק חלופות אפשריות. ברשות הביומטרית הסבירו כי הם כבר ערוכים להשיק את המאגר בתוך כמה שבועות, אולם כעת עליהם ללמוד את המשמעויות המשפטיות של הוראת בית המשפט.

 

מהרשות נמסר: "עלינו לדאוג לכך שהעובדות הנכונות יגיעו לציבור. המתנגדים למאגר מציגים עובדות שגויות כאילו המאגר ייפרץ, אבל בסוף הציבור החכם יחליט".

 

5תגובות
בטל שלח
 • מדינת ישראל מתקרבת בצעדי ענק להיות דיקטטורה ומי שדוחף לך הם ביבי ושיטרית הראשונים לפגיעה יהיו העניים שאט אט הופכים לשכבה רחבה וחלשה אין להם אלטרנטיבה והם חסרי השפעה


  שימו לב גם לחוק המשילות ועוד
  אלי, (02.07.13)
 • אין לי בעיה עם המאגר הביומטרי אם יכניסו לחוק סעיף שבמקרה שהמאגר ייפרץ ייתלו ממנוף בכיכר רבין מאיר שטרית, יו"ר HP וכל ח"כ שהצביע בעד. הרי אין להם ממה לחשוש אם הם טוענים שהמאגר לא ייפרץ, לא?
  האח הגדול, (01.08.12)
 • "למה זה נחוץ"? "למה זה נחוץ"? המשטרה רוצה את טביעות האצבע של כולנו בשביל לתפור ביתר קלות תיקים. הידעת שבבג"ץ היתה גם קצינה בכירה מהמשטרה?
  חגי, (26.07.12)
 • זה אפילו לא מעניין אם ייפרץ או לא על שאלה אחת פשוטה הם לא מוכנים לענות - "למה זה נחוץ?"

  הרי אפשר להתקיים עם תעודות זהות חכמות גם בלי המאגר, אז למה להתעקש על המאגר?
  מי מרוויח מהסיפור?
  (25.07.12)
לכל התגובות