ישראל מתחברת לכלכלה
 

טכנולוגי

מילון כלכליסט
מנכ"ל סלקום ניר שטרן
מנכ"ל סלקום ניר שטרן 
צילום: סיון פרג'
מניות קשורות לכתבה
   

  היום: דיון בבקשת נטוויז'ן לצאת ממחלף האינטרנט

  משרד התקשורת ידון בתלונות שהגישו ספקיות אינטרנט קטנות נגד החברה, שמעוניינת להתנתק ממחלף האינטרנט הישראלי כדי להוזיל עלויות

  אופיר דור

  07.05.13, 09:34

  צוות חילוקי דעות במשרד התקשורת צפוי להתכנס היום כדי לדון בהתנתקות חברת נטוויז'ן ממחלף האינטרנט הישראלי (IIX) בשבוע שעבר, כך נודע ל"כלכליסט". הדיון יתקיים בעקבות תלונות שהגישו ספקיות אינטרנט קטנות, ובהן 018 אקספון ו־FAST נגד נטוויז'ן, שבבעלות סלקום. לטענתן הצעד שנקטה החברה היה "בריוני" ופגע בגלישה של לקוחותיהם ובפעילות אתרים המאוחסנים אצלם.

  קראו עוד בכלכליסט:


  בהוראת משרד התקשורת נטוויז'ן חזרה והתחברה למחלף האינטרנט לאחר כ־30 שעות שהיתה מנותקת. כעת הספקיות הקטנות מבקשות למנוע מנטוויז'ן לשוב ולהתנתק מהמחלף. גורם בכיר במשרד התקשורת אמר ל"כלכליסט" כי "עובדה היא שהמחלף פועל שנים רבות בצורה טובה ובלי תלונות, כשכל הספקיות מחוברות אליו. נטוויז'ן ביצעה ניסיון חד־צדדי להתנתק והניסיון נעצר על ידי משרד התקשורת".

   

  ניר שטרן, מנכ"ל סלקום, בעלת נטוויז'ן
  ניר שטרן, מנכ"ל סלקום, בעלת נטוויז'ן צילום: סיון פרג'

   

  נטוויז'ן משלמת כ־72 אלף שקל בשנה על החיבור למחלף האינטרנט, המופעל על ידי איגוד האינטרנט הישראלי, גוף בלתי תלוי שמנהליו עובדים בהתנדבות. "הטענה כאילו נטוויז'ן התנתקה כדי להוזיל עלויות היא בדיחה ותירוץ עלוב. חברה כזו לא מרגיזה את כל השוק בשביל סכום שכזה", אמר הגורם.

   

  שלוש ספקיות האינטרנט הגדולות - 012, נטוויז'ן ובזק בינלאומי - הקימו חיבורים ישירים ביניהן, לכן הן לא זקוקות למחלף האינטרנט. אך התנתקות של אחת מהן ממחלף האינטרנט פוגעת בספקיות הקטנות. בכיר באיגוד האינטרנט הישראלי העריך כי אם תאושר ההתנתקות של נטוויז'ן מהמחלף, יהווה הצעד מכת מוות לחלק מהן. לדבריו, "התנתקות של נטוויז'ן מהמחלף תחייב את הספקיות הקטנות להשתמש בקווים יקרים לתקשורת דרך חו"ל, והסכנה היא שכמה מהן יתמוטטו".

   

  מנטוויז'ן נמסר בתגובה: "בשל שינויים טכנולוגיים שחלו בשנים האחרונות, לרבות הקמת קישורים ישירים בין ספקים, התייתר הצורך לקיים חיבור נוסף בין נטוויז'ן למחלף האינטרנט הישראלי. נטוויז'ן קיימה עם איגוד האינטרנט כמה פגישות, שבהן לא נמצא פתרון שימנע תשלומים מיותרים בגין שירות שאינו נדרש. בעקבות זאת הודענו על הכוונה להתנתק מהמחלף". לטענת נטוויז'ן, החברה יצרה קשר מקדים גם עם ספקיות האינטרנט הבודדות שלא מחוברות אליה והציעה להן לקבל את השירות שקיבלו עד כה מהמחלף, בתשלום נמוך יותר. "ככל הידוע לנו, למעט ספק אחד, כל ספקיות האינטרנט הביעו שביעות רצון גדולה מההצעה, וחלקן כבר הקימו את החיבור החדש לנטוויז'ן".

   

  פרסום ראשון: 07.05.13, 09:34

   

  [Calcalist300600b]
   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי צרכנות פיננסית פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות